Reply on: Själavrak #86226:
"Vyhoveli by sme tak aj požiadavkám niektorých občanov, ktorým sa dotovanie nočnej dopravy nepozdávalo, keďže ju sami nevyužívajú." Ten Zahradnik, to je ale... na jeho mieste by som mal fakt v sufliku pripravene nejake listy od obcanov mesta, v ktorych pisu, ze ich dotovanie MHD stve. Nepoznam laika, cloveka, ktory by nad takymito blbostami z vlastnej iniciativy badal. To znamena, ziadne poziadavky od obcanov neexistuju, Zahradnik si to cele bohapusto vymyslel. Ale aj keby si to nevymyslel a takito cocoti by sa skutocne nasli, ja by som sa ich opytal, ci im teda nevadi dotovanie verejneho osvetlenia, ked oni v noci po uliciach nespaciruju a teda to platia kdekomu inemu (dokonca aj ludom mimobratislavskym!)
Papyr
Dovolte mi oboznamit vas, ako to bolo s nocakmi a revizormi a tarifou v Presove. Dlhe roky to bolo tak, ze v noci platila dvojnasobna tarifa (pri jednorazovych CL), pricom mesacniky samozrejme na nocne spoje platili. A revizori v NS neexistovali. Tento stav trval a trval, az raz v roku 2004 sa namontovali elektronicke stikatka a nahle bola zistena disproporcia medzi okamzitou hmotnostou vozidla (vela cestujucich) a poctom stiknutych listkov (skoro nic). Bolo teda jasne, ze cestujuci neplatia za NS. Riesenia boli dve:
bud zrusit nocne spoje,
alebo - zaviest rovnake podmienky ako cez den, vratane revizorov.
Nastastie sa realizovala druha moznost. Zvlastne ceny za nocne spoje boli zrusene, takze teraz plati ta ista tarifa, ako cez den. Plus boli nasadeni revizori, v prvych mesiacoch dost casto. Sam som zazil revizorov na linke N3 asi o tretej v noci. A za trolejbusom pomaly islo auto s mestskymi policajtami, keby niekto utekal. Vysledok? Pomer hmotnosti a poctu stiknutych listkov sa dostal na taku istu hladinu, ako je cez den.
Preco ale vy musite vymyslat take somariny, akoze DOPLATOK K ELEKTRICENKE na nocny spoj (!!!!) a 40-korunove jednorazove cestovne? Zvlast, ked v BA su najlacnejsie taxiky v strednej Europe? Potrebujete, aby sa nocne spoje vyprazdnili a potom mohli byt s poukazom na nevyuzivanost zrusene? Lebo tak mi to pripada.