Reply on: AAA #86153:
A kde vidis v tom clanku problem? "Dorozumievacie zaradenie" znamena v modernom jazyku "komunikacne zariadenie", co je aj hocijaka zbernica, po ktorej idu signaly z tlacidiel. A zabezpecit aby sa pri prvom stlaceni dopytu ozval vodicovi "jeden zvukovy signal" tiez nie je nijaky problem. Hlavny problem je aj tak v "nikdy sa to tak nerobilo a cestujuci okrem toho ze by to nepochopili, este by to aj po pochopeni zneuzivali na to, aby pozadovali zastavenie na zastavke"... ?
bwd
A čo sa stalo? Niektorí vodiči (určite nie takí, ako 'pazrocha', ak to je vodič) nechávajú ľudí používať tie tlačidlá na otváranie dverí aj na iných autobusoch, stretol som sa už s tým napríklad na linkách 93, 93. Niektorí cestujúci blbo stáli a nenapadlo im, čo majú urobiť, niektorí sa dovtípili a fungovalo to. Po plošnom zavedení by stačilo len umiestniť vo vozidlách oznam a behom maximálne dvoch dní by sa to naučili všetci. Okrem už spomínaných výhod by to odstránilo aj riziko schizofrénie, ktoré súčasný systém predstavuje, keď to v jedných vozidlách funguje, v iných čiastočne a v ďalších vôbec nie a cestujúci musí neustále byť v strehu a riešiť otázku tlačiť alebo netlačiť, lebo 'pazrocha' bdie a hrozí: ☠