Reply on: bwd #86114:
Okrem Soláčov to tlačídlo v busoch, ak si si nevšimol, slúži na zvonenie pre zastávku na znamenie, nie na dopyt. Ale vlastne u teba dopyt = zastávka na znamenie. ?
Na druhú stranu, ani sa ľudom nečudujem, že nestláčajú dopytové otváranie dverí, pretože človek nikdy nevie, či vodič nezareaguje nervózne (spôsobom "čo nevidíte, že sú tie dvere pokazené, čo to mačkáte") ...
bwd
No a čo má byť? Stáročia boli ľudia zvyknutí sr*ť na latrínach a dnes si už niektorí dokonca aj na slovensku zvykli na splachovací.