Reply on: m@rtin #85111:
Síce nebolo určené mne, predsa sa zapojím.
1. Je to menej debilné riešenie z hľadiska účinkov na trať. Pravda je že také vozidlo mohlo existovať už v roku 1950.
2. Nakoľko som sa v Moste-Litvínove vozil, tak mám pocit že kapacitne predimenzovaná je. Ale to som tam bol pred pár rokmi, žeby sa odvtedy niečo tak veľmi zmenilo?
3. A aké odpruženie potrebujete? 20 centimetrov na každé kolo?
4. Nekomentujem
5. Samozrejme že je nepredajná, na západe také tramvaje mali už pred viac ako 10 rokmi. Teda minimálne v ex DDR boli podobné koncepcie malokapacitných tramvají. Vaňa je úspešná práve pre dôvody, ktoré si vymenoval. K Ik280 a 15Tr sa nevyjadrujem, preháňaš to. Znovu platí to čo pri bode 1. Také vozidlo mohla TATRA (neskôr ČKD) vyrábať už v roku 1950.
Samozrjeme ak to nebdue iba vlečák, žáááno? ?
m@rtin
1) Trojwana je pro mě stejně debilní řešení jako pro tebe 14T. Hodně schodů v interiéru snižující kapacitu a je to stále ta samá PCC. Tedy vývoj nulový.
2) Kapacitně 14T pro Most předimenzovaná není. Hádat se o tom nechci.
3) Znovu. Tato koncopce mít otočné podvozky nemůže a nízká podlaha by vedla k malému odpružení a jemným podvozkům, pro které by byly pražské tratě zničující.
4) Souhlasím, ale není to v rozporu s tím, že je chyba na straně výrobce.
5) U T3R.PLF vítám jediné. Je to nízkopodlažní tramvaj o kapacitě sóla, která jsou a budou v Praze potřeba. Jinak je to tramvaj, která je na západ od našich hranic neprodejná. Pokud tu modernizujeme koncepci PCC, která vznikla ještě před válkou, pak můžeme rovnou dosazovat do Ikarusů 280 nízkopodlažní vlečku nebo do 15Tr nízkopodlažní střední článek.
Za koženku bych vraždil. Vím čí je to iniciativa a doufám, že tak zůstane pouze u těchto dvou prototypů. Místo aby se DP snažil, aby bezdomovci do MHD nelezli, přizpůsobuje jim vozidla. A to mě se..