Reply on: doktor54321 #74025:
jazdia tak vsetky, ale preco T6 ano a T3 nie to neviem...Viem len ze raz mi stryko vysvetloval ze aj ked ide lokomotiva tak ide na zadny zberac, a to preto keby bolo vedenie zle alebo by tam nieco trcalo, tak aby to utrhlo ten zadny a mohla dojst do ciela na predny... (ak by isla na predny, tak by v takom pripade mohol utrhnut aj zadny)... ale pri elinach to vzhladom na rychlosti asi neplati
fobust
Tebou popísaná skutočnosť je iba príjemným vedľajším efektom jazdy súpravy na zadný pantograf. Zadné vozne bežných súprav T3 majú strašne zasvinenné čelo, niekedy je to fakt humus. S499.1023 to tu už napísal, hlavný dôvod spočíva v blokovaní výhybiek. Všetky ostatné odlišnosti sú iba iné výhody vyplývajúce z jazdy na zadný patograf. ?