Reply on: 81-71 #58469:
Jinak by nebylo od věci popovídat si o tomto tématu osobně. Zítra večer jsem v Bratislavě (příjezd 20.47 EC175, odjezd R801 Poľana ve 23.50), tak bychom to nemuseli probírat přímo na DF. Osobně si myslím, že to je stejné téma jako kauza "metro v Bratislavě"- taky se o tom dá hádat do nekonečna a v praxi se neděje vůbec a kvalita veřejné dopravy kontinuálně upadá ?
Ešte vysvetli čo je to zač Busou a NKD? ?
SZKV
1) příměstské Os v taktu do tunelu (např: R1 Trnava- Filiálka- Petržalka, R2 Nové Mesto na Váhom- Filiálka- Petržalka, R3 Nové Zámky- Filiálka- Petržalka, vše v hodinovém taktu, R1 a R2 proloženě. Možno doplnit R3 Wien- Kitsee- Filiálka (- Nové Mesto), pokud budou k dispozici dvousystémové lokomotivy). Dále zbývá linie Kúty- hl.st., kterou zřejmě do tunelu "dostat" nepůjde, takže tu bych řešil prodloužením po staré trati přes Petržalku do Hegyeshalom (případně ukončit na Petžalce a do Maďarska vést jakoukoliv jinou linii) s tím, že by nebylo do věci udělat na dnešní 132 nějaké zastávky pro místní obsluhu např. v relaci Ružinov- Petržalka.
2) VEŠKEROU dálkovou dopravu (asi od kategorie Zr) vést striktně na hl.st., aby byly umožněny tranzitní přestupy z vlaku do vlaku (např. v relaci Brno- Košice bych byl za tuto možnost velmi vděčný). IC z Košic přes hl.st. být vedeny prostě musí, protože většina lidí stejně jezdí jen po Bratislavu (do svého hlavního města), takže by je výstup na Petržalce příliš nepotěšil... A je už pak celkem podružná otázka, jestli to vést přes Marchegg nebo jako dnes přes Bruck/Leitha, protože to už závisí pouze na průjezdnosti vídeňského uzlu.
Takhle bych to považoval "od stolu" za optimální, ale určitě by to šlo realizovat i mnohem lépe! Ale určitě ne tím, že budeme nutit cestující k plahočení MHD po Bratislavě...