Reply on: KLF #58405:
$ na K2S sa investovali do 7957+58. A navyše parsu skončila myslím zmluva. Takže by sa malo vyhlásiť nové výberové konanie , ale to je také hypotetické. ? Ale isté je, že v priebehu nasledujúcich rokov by už nemala byť iadna kačica pôvodná. (okrem historičáku)
S ohľadom na vyššieuvedené skutočnosti je celkom reálny "nulový variant" (moje označenie) - že by sa všetky zvyšné K2 zgenerálkovali v našich ÚD. A aký typ K2XYZ si vymyslia, azda ako hovoril 81-71. ?
SZKV
A řešení, že některý vlak na Petržalku a některý na hl.st. je modogumní zvěrstvo a spíš než k "rovnoměrné vytíženosti" stanic v Bratislavském uzlu by to vedlo k dalšímu odlivu cestujících z drah (už teď jsou počty přepravených osob na ZSSK srovnatelné s DPmP, což je poněkud trapné...).
Jde o to, že by se mělo postupovat obráceně- nejdřív si zjistit, co cestující chtějí a pak stavět nádraží a nikoliv nejdřív postavit megalomanskou stanici a pak zkoumat, jak do ní dostat lidi!!
A pokud jde o Petržalku, tak tam vidím skutečně jedinou možnost zvýšení využití- ten vnitroměstský "S-Bahn" a případně ještě rozšíření spojení Petržalka- Hegyeshalom (-Györ- Bp), ale to je vše!