Reply on: Sommelier #53286:
Tu mestotvornost sme napadali preto, lebo si to prezentoval ako objektivny fakt, nie ako tvoj subjektivny nazor. Keby z napisaneho bolo jasne, ze je to tvoj osobny pohlad, bola by situacia ina

S vymenou cestujucich - nikto sa nesnazi porovnavat moznosti a) kupenia 15m NP vozov s moznostou b) nekupenia ziadnych vozov, ako to robis ty
Vsetci porovnavame moznosti a) kupenia 15m a c) kupenia 18m NP vozov, kedze moznost b) chvalabohu do uvahy neprichadza
A pri c) je vymena cestujucich bez debaty rychlejsia nez pri a)
A samozrejme, c) je spravne ?Ta poznamka o velkom meste bola odo mna. Samozrejme, mas pravdu, z tebou spominanych hladisk stale sme len dedinka, ale poznamka bola adresovana na prepravne naroky, ktore SU velke, nech je BA akokolvek nekoncepcna. A ciastocne aj vdaka tomu.
15m vozy iste uplatnenie najdu, ale tragediou je to, ze sa miesto nich nekupili 18m vozy, pretoze za tychto okolnosti nedokazeme udrzat uroven MHD ani len na sucasnej urovni. Totiz, aj ked pribudne nieco nove a pekne a NP a snad aj spolahlive, tak celkova uroven MHD klesne. A to tragedia naozaj je. Najma v situacii, ked bola sanca, aby neklesla.
Ale som rad, ze si das povedat, a akceptujes rozumne argumenty
Spectre
Re #53256 Sommelier: detto...
Re #53260 Sommelier: Čo je to tá mestotvornosť? Ten termín je mi v tejto súvislosti akosi zahmlený.
Mimochodom, nie sú to len tri metre. NP 15m bus má pomalší nástup a výstup vä. Od druhých k tretím dverám má vždy usporiadanie 2+2. Vzadu má nejakú peknú krabicu, keďže je to NP.
Ozaj, a s tým jedným IGK to vôbec nezávisí od dĺžky smradobusu, ale skôr od jeho jazdných vlastností.
Inak so svojimi skromnými názormi máš na magistráte všetky dvere otvorené