Reply on: si #52074:
Novšie automatické kinderká sú v súčasnosti asi to najlepšie v BA vozovom parku.Ik4xx môžu byť vizuálne v dobrom stave, avšak väčšina vozov je nejakým spôsobom rozrýpaná (či už tuzing od vodiča, alebo z dielne
).Pokiaľ by ti nevadili hrozné jazdné vlastnosti, nervy pri štartovaní a vysúšanie sa na plničke, tak by pre Teba bol dobrou voľbou aj nejaký novší kĺbový plyňák.
Beus
Re #39408 Mike: Hehehe, super :)) Som zvedavy, dokedy bude takto pravidelne zdochynat
Teraz z ineho sudka:
Dnes som mal tu cest sa na L39 odviezt vozom 1615 s cerstvo nainstalovanym motorom TEDOM ML640 NG. Strucne zhrnute: KRASA. Konecne CNG motor, ktory ma (viac nez) slusny tocivy moment. Ked na to pri rozjazde lepsie slapol, citil som sa ako vo velmi vydarenom diesli...autobus je s tymto motorom konecne zivy tak, ako sa to patri, a porovnavat sa moze skutocne s lepsimi dieslami, z nasich vozov ho trhnu snad len SORky a mozno TAMbusy (ale tie asi len vdaka tomu, ze maju Voith-ku); take dieselove Ik435 sa pri 1615 mozu rovno ist zahrabat
Vyhody dobreho tociveho momentu snad vysvetlovat netreba - nielen ze je to prijemnejsie pre cestujuceho, ked sa voz rozbieha z 0 na 40 km/h menej ako pol hodinu, ale najma pre vodica - lepsia obratnost vozidla v hustej mestskej premavke, mensie meskania na tratiach, atd...
Tieto TEDOMacke CNG motory (s dieslami som nemal do cinenia) sa mi fakt zacinaju pacit...predpokladam, ze spotrebu to nebude mat o nic vyssiu, nez doterajsie SPP-Liaz ML637 NGST, a ak to bude adekvatne malo poruchove (v co dufam), tak uz treba len dufat, ze sa tymito motormi vybavi co najviac klbakov. ?