Reply on: marko #51040:
"A co tak napriklad rychli spoj zo zadu z Petrzalky: zastavky Dolnozemska az Budatinska - poslat na stvorprudovku - so zast Dvory a potom az v meste. Toto je rychli spoj pre rannu spicku." Veď o tom som písal, stará dobrá a-193.
Bohužiaľ, v súčasnej situácii na podobnú linku nenájdeš vozy...S tým cestovaním na juh Lúk v sedle je to bieda, to súhlasím. Zo Zochovej sa prakticky o 100 % zhoršil interval, pretože keď sa aj človek odvezie a-94, nemá zaručený prestup. Vystúpi na Holíčskej a zo Smolenickej mu odíde a-98. Ďalšia a-99 vynechá (nech žijú plyňáky!) a môže sa len pozerať, ako mu odchádza aj a-93, na ktorú mohol počkať už na Zochovej...
To, že a-99 nechodí na Smolenickú, je podľa mňa jej veľká nevýhoda. Neviem však, ako to riešiť... Argumentom pre súčasnú podobu bude asi spojenie oblasti Šintavskej a Jantárovej cesty s oblasťou Budatínskej a spojenie polikliniky Strečnianska so zvyškom Petržalky. (To by ale IMHO uspokojivo zvládla aj a-95.)
Na druhú stranu, na celodenné služby bývajú málokedy nasadzované poruchovejšie vozy (plyňáky nepočítam). Na to, že by mi v sedle vypadla a-93 alebo a-94, si už dosť dlho nespomínam.
"Ale tvrdim, ze pri sucasnom vozovom parku sa da dosiahnut lepsie (avsak tiez zdaleka nie postacujuce) linkovanie."
Ja som presvedčený, že bohužiaľ nedá. Nové linkové vedenie robili ľudia, ktorí o situácii majú prehľad a je podložené konkrétnymi číslami. Keby sa napríklad a-93 dala predĺžiť, určite by sa tak stalo.
galiyosha
"zo zadu z Petrzalky nemas rychli spoj"
Úplne zozadu chodia a-91 a a-191 tak, ako predtým. a-95 v súčasnej trase taktiež podstatne urýchlila cestovanie do danej oblasti centra a a ja ju za rýchly spoj považujem. Predtým bolo rýchlym spojom podľa Teba čo? a-193?
"busy vynechavaju rovnako ako pred zmenou"
K LUKovej reakcii ešte dodám, že keby sa zmena nevykonala, vynechávanie spojov by bolo omnoho citeľnejšie. Je predsalen rozdiel, keď vypadne jeden spoj na linke s intervalom 3 alebo 4 minúty, ako keď vypadol na linke s intervalom 6, 10 alebo 15 minút!
Prečo všetcia tí, čo stále nadávate na vynechávanie spojov, nezačnete konečne žiadať nápravu u toho, kto je za to zodpovedný? (Malá nápoveda: Ak by to ešte niekomu nedošlo, momentálne to nie je DPB, ale najmä mesto.) Magistrát má už roky plné huby kecov o obnove vozového parku, každý rok sa objavujú správy o zaručenom nákupe vozidiel a nič z toho. Úprimne túto ignoráciu problému nechápem. Mesto si asi myslí, že autobusy k nám prídu samé alebo čo...
Plačte na správnom hrobe, prosím.