Reply on: qwix #25864:
Tu ide aj o to, ze vodici by to nemuseli pochopit, dalej sa ihned najde dovod s vyhybkami, lebo pantografy su moc daleko a suprava by mozno sama sebe podhodila vyhybku, dalej (neviem presne ako je to elektricky zapojene) co ak by vodic zabudol otocit reverz a supravu by roztrhol.
Nie je to zas take banalne, ale nic co by sa nedalo vyriesit, ked to moze fungovat vsade inde.
fobust
Tebou vymenovane mesta mali pred elektrickou trakciu trakciu konsku. A tu bol proste predpis v Rakusko-uhorsku, ktory nariadoval vsetkym konskym draham 1435-ku. Iba to, co bolo stavane priamo ako elektricka mohlo mat 1000 a aj to tak bolo. Neviem ci budapest, ale Kosice a tusim aj Brno mali konske tramvaje. A ak nie konske, tak urcite parne (Brno, Budapest). Preto 1435 v tychto mestach. Vtedajsie normy a predpisy boli proste take.