Zdravím,
mám otázku (nevšimol som si, že by sa to tu rozoberalo), že prečo sa dojazdové spoje neoznačujú číslom linky, ale len šípkou? Tiež som si všimol, že sa nikde v cestovných poriadkoch (cp.sk, UBIAN, apka IDS BK) neuvádzajú zastávky týchto spojov od poslednej zastávky typickej trasy danej linky.
Prečo tomu tak je? Aký to má význam, keď cestujúci nepozná ani všetky zastávky, ani číslo linky (teda trasu) daného spoja? Nebolo by logickejšie označovať tie spoje napr. takto? (Použijem príklad linky 71):
“71 Saleziáni > Depo Trnávka”
(Zastávku Saleziáni som ako príklad zvolil preto, keďže je to posledná zastávka typickej trasy linky 71, taktiež je to posledná zastávka vyznačovaná v spomínaných cestovných poriadkoch.)
mám otázku (nevšimol som si, že by sa to tu rozoberalo), že prečo sa dojazdové spoje neoznačujú číslom linky, ale len šípkou? Tiež som si všimol, že sa nikde v cestovných poriadkoch (cp.sk, UBIAN, apka IDS BK) neuvádzajú zastávky týchto spojov od poslednej zastávky typickej trasy danej linky.
Prečo tomu tak je? Aký to má význam, keď cestujúci nepozná ani všetky zastávky, ani číslo linky (teda trasu) daného spoja? Nebolo by logickejšie označovať tie spoje napr. takto? (Použijem príklad linky 71):
“71 Saleziáni > Depo Trnávka”
(Zastávku Saleziáni som ako príklad zvolil preto, keďže je to posledná zastávka typickej trasy linky 71, taktiež je to posledná zastávka vyznačovaná v spomínaných cestovných poriadkoch.)
Daniel7929