Reply on: Andrej #249879:
Podľa mňa slniečkarsky názor je predstava, že niekto v autobuse bude systematicky kontrolovať, či si cestujúci nevykladá na sedadlo nohy a ešte ho bude vyhadzovať z busu alebo za to pokutovať. Rád by som vedel, ako atraktívne musí byť takéto povolanie. Ešte je možnosť, že by to robil vodič, ale teda prekonať krízu nedostatku vodičov v celej Európe tým, že im dáme povinnosť kontrolovať cestujúcich v celom buse, keď má viesť vozidlo, to by som si tiež rád pozrel. Viem, že sú vodiči, ktorí sa s neposlušnými cestujúcimi nepárajú, ale celý autobus si systematicky každý vodič nepostráži.Myslím si, že oveľa lacnejšie a efektívnejšie je zmieriť sa s týmito negatívnymi externalitami, ktoré sa vyskytujú ako v Nuuku, tak aj v Aucklande a vykonávať pravidelnú údržbu pri garážovaní vozidiel. Možno by náklady na mravnostnú políciu boli ďaleko vyššie ako náklady na nápravu škôd po cestujúcich, ktorí mravnostnou políciou kontrolovaní nebudú.
,lebo technickej a odbornej časti vobec nerozumel.
Ike
V VOPkách som mal sankciu za extrémne znečistené auto, ale pokiaľ by mi niekto naozaj nevrátil nevyčistiteľné auto, tak som ju nehodlal použiť.
Podľa tvojej "neslniečkárskej" logiky som mal v princípe udeliť pokutu každému klientovi (lebo každý zanechal viac-menej svinčík) a samozrejme to nevyčistiť s tým, že ďalšiemu klientovi hneď bafnem do xichtu, že klienti sú svine a nech si to čistia sami.