Reply on: MatejBA #237271:
Ako semafor zohyzdí most, keď bude ležať mimo hlavnej mostnej konštrukcie?
Ako sa upchajú všetky cesty v okolí?Predpokladajme nezmenený počet áut - križovatka pod mostom sa zjednoduší, cyklus bude môcť mať menej fáz, čo tiež pomôže priepustnosti... Prúd Petržalka - mesto môže byť úplne bez zdržania, ľavý pruh by mal semafor na odbočenie vľavo a ďalej z neho bude pripájací pruh z nábrežia. Smer z centra predsalen je už dnes do istej miery cyklovaný semaformi - či už na Hodžovom, alebo na Kollárku, a teda pri troche snahy sa tam dá stanoviť prioritný smer pre zelenú vlnu, keby to fakt mala byť prekážka plynulosti. Ranná zápcha tam je už teraz pri "dokonalom" mimoúrovňovom variante, tak fakt neviem, čoho sa bojíme.
MatejBA
A hlavne ako chceme poriesit krizovanie ciest? Semaforom aby sme zohyzdili most este viac? Ak nie semaforom tak znackami? A kolko budu zdrzania v spickach ak budu iba znacky? Kym prejde dopravny prud do Petrzalky a nasledne dopravny prud na nabrezie z Petrzalky, tak auta a autobusy na najazde na Staromak tam budu tvrdnut kludne aj 15 minut ak nie viac, pokial to nezoberu po nabrezi a okolo centra/cez centrum.