Reply on: S499.1023 #23061:
Niečo podobné sa stalo v roku 1978 v KE na odporovej súprave T3. Nanešťasie sa však súprava nachádzala na kopci. Vodička sa nespamätala zo šoku ani po 700 metroch, keď následne vykoľajila. Prvé vozidlo sa vyvrátilo na ľavý bok ihneď na mieste a sunulo sa ešte cca 50 metrov, "B" vozidlo sa sunúc otočilo o 180° a v poslednej fáze, keď sa už nesunulo, sa vyvrátilo vedľa "A" vozidla. Bilancia: 9 mŕvych a vyše 100 ťažko a ľahko ranených. 10 ľudí malo rôzne amputácie končatín. Za komunistov sa však všetko dobre ututlalo a po ôsmych týždňoch sa vyšetrovanie ukončilo zvalením viny na mŕtvu vodičku...
To je uroveeeen, slowaacii...

S499.1023
Re #23023 fobust: To akurát v BA. V Prahe kúri všetko dobre. To je len o tom, kedy vodič zapne kúrenie pod sedačky a ako to funguje. Drobný rozdiel je napr. v tom, že v BA (aspoň donedávna) platilo, že vodič nesmi zapnúť kúrenie pod sedačky, kým vonkajšia teplota nepoklesne pod 5°C, zatiaľ čo v Prahe je povinný ho zapnúť najneskôr, keď vonkajšia teplota poklesne pod 5°C.
K tomu rozpisu: Kuxxa, nič moc:
Električky modernizácia 573 mil - 50 modernizovaných tramwají za tri roky
Trombelusy modernizácia či nové??? 330 mil. - povedzme 20 ks 22Tr. Ako keď do mora napľuveš.
Smradobusy 850 mil. - 100 smradobusov shitových , poprípade 70 ľudských.
I.