Este nieco k tomu metru.
Nasi predkovia boli v tomto smere trochu inteligentejsi. Ludia spomente si ako bola do Blavy zaustena zeleznica Vieden - Blava (popularne oznacenie elektricka je dost od veci). Vlaky sa tocili v centre mesta, kde bol zabezpeceny dokonaly prestup na MHD(ci ako sa to vtedy volalo). Este predtym sa nasim predkom podarilo vybudovat zeleznicu v linii BA-Raca - Predmestie - Filialka - Nivy - Petrzalka. V Nivach dokonca s odbockou na Dun.Stredu. Vsetky tieto trate, keby neboli bezhlavo zrusene pri budovani socialistickeho mesta mohli sluzit ako velmi slusny zaklad S-bahnu. Trat Predmestie - Filialka sice este sluzi, ale len nakladnej doprave co je tiez trochu nahlavu postavene, ked v centre mesta mozem nalozit vozen, ale ja ako cestujuci skoncim na hl.stanici(trosku mimo), alebo v horsom pripade na Novom Meste( uplne mimo). Zo strany ZSR (alebo este CSD) existovali snahy o vybudovanie hlavovej osobnej stanice v mieste sucasnej Filialky, mesto vsak o toto nejavi zaujem a vyjadrenia typu ze prestup na MHD je zabezpeceny na Predmesti a Vinohradoch uplne stacia na to aby si clovek urobil dojem aka je dopravna politika mesta.
Krasny pas uzemia, ktory ostal po byvalej trati Filialka - Nivy -Stary Most, kde by sa dalo este nieco vybudovat (alebo zakopat) nam vsak postupne zaberaju financne institucie ako VUB a Sl.poistovna.
Teda neviem kde ste zobrali hosi, ze VAL funguje v Rotterdame alebo v Parizi.
V Parizi je asi 7 km trat na letisko Orly s kapacitou 5000 ludi za den .
Potom to funguje v Taipei, Chicagu a slusnejsie v Toulouse a Lille.
Inak si myslim, ze pre nas dost draha hracka.
Nasi predkovia boli v tomto smere trochu inteligentejsi. Ludia spomente si ako bola do Blavy zaustena zeleznica Vieden - Blava (popularne oznacenie elektricka je dost od veci). Vlaky sa tocili v centre mesta, kde bol zabezpeceny dokonaly prestup na MHD(ci ako sa to vtedy volalo). Este predtym sa nasim predkom podarilo vybudovat zeleznicu v linii BA-Raca - Predmestie - Filialka - Nivy - Petrzalka. V Nivach dokonca s odbockou na Dun.Stredu. Vsetky tieto trate, keby neboli bezhlavo zrusene pri budovani socialistickeho mesta mohli sluzit ako velmi slusny zaklad S-bahnu. Trat Predmestie - Filialka sice este sluzi, ale len nakladnej doprave co je tiez trochu nahlavu postavene, ked v centre mesta mozem nalozit vozen, ale ja ako cestujuci skoncim na hl.stanici(trosku mimo), alebo v horsom pripade na Novom Meste( uplne mimo). Zo strany ZSR (alebo este CSD) existovali snahy o vybudovanie hlavovej osobnej stanice v mieste sucasnej Filialky, mesto vsak o toto nejavi zaujem a vyjadrenia typu ze prestup na MHD je zabezpeceny na Predmesti a Vinohradoch uplne stacia na to aby si clovek urobil dojem aka je dopravna politika mesta.
Krasny pas uzemia, ktory ostal po byvalej trati Filialka - Nivy -Stary Most, kde by sa dalo este nieco vybudovat (alebo zakopat) nam vsak postupne zaberaju financne institucie ako VUB a Sl.poistovna.
Teda neviem kde ste zobrali hosi, ze VAL funguje v Rotterdame alebo v Parizi.
V Parizi je asi 7 km trat na letisko Orly s kapacitou 5000 ludi za den .
Potom to funguje v Taipei, Chicagu a slusnejsie v Toulouse a Lille.
Inak si myslim, ze pre nas dost draha hracka.

Papyr
Este k (asi mojim oblubenym :-))) nocnym spojom. Ani ja nechapem, preco na nocakoch v BA jazdi len jedna trakcia. Vyhovaranie sa na "nocnu udrzbu" sa mi nezda - v Prahe jazdi 12 bus-nocakov a 8 elino-nocakov, v Presove 1 bus-nocak a 2 troleje-nocaky (btw. v piatok a sobotu su obidva 15Tr, inak jeden 14Tr a jeden 15.). Inde prevadzka elektrickych nocnych spojov teda ide i s udrzbou, preco nie v BA?
A este snad k metru: ked sa v BA nepostavilo za byvaleho rezimu, tak sa este dost dlho nepostavi. Kto by mal na to vziat peniaze a kde? Mesto na to zuuuufalo nema (nema pomaly ani na 15 Tr!) a stat mame rozkradnuty. A keby to aj zacal dotovat stat, je nutne pocitat s krikom ludi z inych oblasti Slovenska, ze preco sa davaju peniaze na metro a nie na X a Y a Z v ich regione.
K digitalnym stitkom: bol som vyslovene okuzleny, ked som sa v BA viezol novym 15TrM na l.c. 212 v useku Hodzovo nam - Zimny stadion a ono to vo vnutri malo informacny system! Len som sa trochu divil, ze predny (na kabine vodica) a zadny (za klbom) stitok ukazuju zo zasady volaco ine.
Inac pozdravujem tvorcov stranky, je totalne super.