KLF:
SORy niesu super uz len preto, ze kupovat v roku 2000 bus s automatikou je jednoducho navrat o storocie. Ja viem, ze na pohlad su to celkom pekne autobusiky, a cestuje sa v nich dobre, ale vzi sa do role vodica - nekvalitna prevodovka, s ktorou treba posilovat, a este k tomu blbo umiestnena paka. Neustale pipanie, ktore sa rozlieha po celom voze - no, nechcel by som to pocuvat stale. A nakoniec strasne pomaly reagujuce dvere, signalizacia "nevystupovat" na takej urovni, ze by som to, byt vodicom, rozkopal.
Teraz si povies, ze som zaujaty - naopak, keby sa v SORoch zmenilo len zopar technickych detailikov, okamzite by som zmenil nazor. SOR je dobry bus - nie je to taka hrkalka, ako Karosa, ale zatial nema velku perspektivu.
SORy niesu super uz len preto, ze kupovat v roku 2000 bus s automatikou je jednoducho navrat o storocie. Ja viem, ze na pohlad su to celkom pekne autobusiky, a cestuje sa v nich dobre, ale vzi sa do role vodica - nekvalitna prevodovka, s ktorou treba posilovat, a este k tomu blbo umiestnena paka. Neustale pipanie, ktore sa rozlieha po celom voze - no, nechcel by som to pocuvat stale. A nakoniec strasne pomaly reagujuce dvere, signalizacia "nevystupovat" na takej urovni, ze by som to, byt vodicom, rozkopal.
Teraz si povies, ze som zaujaty - naopak, keby sa v SORoch zmenilo len zopar technickych detailikov, okamzite by som zmenil nazor. SOR je dobry bus - nie je to taka hrkalka, ako Karosa, ale zatial nema velku perspektivu.
Spectre
- V Blave je taka situacia, ze dalsie skrty v autobusoch by uz boli neunosne. Zo SORmi vsak nesuhlasim, lebo kazdy nezaujaty clovek, ktory ma aspon trochu technicke vedomosti musi uznat, ze SOR je jednoducho onicom.
- Idealne riesenie su pre nas trolejbusy 21Tr, 22Tr a plynofikacia autobusov.
- S-Bahn je blbost, ale metro VAL je este vacsia. Taketo voziky na pneumatikach, alebo co to je maju kapacitu zhruba ako bezna elektricka K2. Nemohli by sme radsej urobit poriadnu rychlodrahu? Ved ak pojde vyvoj takto dalej, tak budu v Petrzke skorej trolejbusy, ako metro.