Reply on: 810zssk #174958:
Problémov je viac. - Aj to že sa prihliada na pridelené vozy, aj keď mnohí a mnohí vodiči by vedeli rozprávať že "svoj voz" majú jeden deň zo 4 dní turnusu aj to nie vždy...
- problém je aj to, že technická prevádzka (dielne) je oddelená od dopravnej prevádzky a keď z večera na ráno odstavia dielne 8 (slovom osem) sorov BN 9.5 (alebo 8 tedomov) a to len preto, že chcú opraviť všetky napísané poruchy (čo je ich povinnosť), tak to sa už niekde prejaví a tá NP garancia sa dodrží oveľa ťažšie, aj keď piapierovo počty sedia aj s rezervou
- problém je aj to, že príkaz garantovať NP poradia prišiel náhle a nečakane bez predošlej dlhšej osvety, že jeden z hlavných podnetov na toto boli sťažnosti na vysokopodlažnú L50, ktorá paradoxne mala garantované NP poradia až o týždeň neskôr ako všetky ostatné linky,
- problém je aj to že ten kto vydal príkaz nemá reálne možnosti sankcionovať jeho nedodržiavanie
- problém je aj to, že po príkaze garantovať NP poradia došiel druhý príkaz, ktorému pripisujú niektorí rovnakú vážnosť, garantovať výpravu vozidiel podľa typov(teda dĺžky) a v prípade nedostatku autobusov danej dĺžky, vypraviť voz väčšej kapacity
- a teda nakoniec nie je problém garantovať NP 12m voz na linke z dopravnej prevádzky, kde sú všetky 12m vozy NP, ale tam kde je 30 vozov NP ale 13 VP, príp. u typu sor 9.5 17NP, ale 9 VP to problém byť môže a zvlášť ak to u kompetentných nemajú garantovené NP poradia takú vysokú prioritu, že by kvôli tomu spravili aj hradenie naviac a jalové km/jalové hodiny... (napr. ak sa NP voz pokazí pred výjazdom a všetky ostatné NP vozy sú už vonku...)

10 rokov ho riesil sud bez jeho vedomia na inom okresnom sude, ako byva, za udajnu pokutu a nakoniec musel zaplatit nejakych 330 eur ci kolko a ani nemal sancu sa odvolat, lebo vsetko prislo az po nejakom case od sudu (a to si kupuje kazdy rok rocnu PCL)
810zssk
Odhadujem ze cestovny poriadok X14 si cestujuci budu moct opat akurat tak vy.....