Reply on: Mike #170611:
inak keď píšeš o prestávkach šoférov, tak by ma zaujímalo, či aj v iných mestách (Viedeň napr.) sa robia také veci, že keď má šofér pauzu a robí minibusovú linku s 30min intervalom, tak sa tam spraví hodinová diera, namiesto vystriedania šoféra iným keď má mať pauzu. Napr. keď vidím CP L89 tak sa mi chce srať! Linka začína s odchodom o 14:23 zo Sadu J.K. a posledný odchod má o 19:06 od cintorín no diera je tam vynechaním spoja o 17:06 z cintorína, resp. 16:53 zo sadu, čiže akurát ten čas, kedy ešte ľudia idú z práce domov. Takisto víkendový "ementál" na L52, ktorý by sa dal doobeda ešte prežiť, ale poobede kedy viac ľudí cestuje sú hodinové diery každú druhú hodinu ? má takéto "vymoženosti" aj napr. Brno, Praha, či Viedeň pri linkách so slabším intervalom?
Mike
A čo sa týka točenia vozidiel bez vodičov, u nás je reálnejší systém so striedačmi, teda ak to bude nutné tak vodiči si už zvykli na striedača pre prestávky v úseku ŽST Vinohrady - Rača, Karlova Ves - Dúbravka, či Polus - Zlaté piesky... tam všade sato môže aplikovať.. a ešte v prípade L13 a snáďaj L2 striedač na celú trasu...