Trolejbus SKODA 21 Tr tak muze být vybaven pohonem s oDC motorem a GTO menici, nebo AC motorem a IGBT menici. Alternativne muze být vozidlo s pohonem AC ci DC doplneno nouzovým pojezdovým diesel-agregátem.
Vytazok zo www.skoda.cz o 21Tr.
AC znamena asynchronny pohon /na striedavy prud/, DC zase synchronny pohon /jednosmerny prud/ - aspon pokial som dobre pochopil.
Posledna veta znamena, ze ten diesel-agregat je vlastne robeny ako nudzovy v pripade vypadku elektriny...
Vytazok zo www.skoda.cz o 21Tr.
AC znamena asynchronny pohon /na striedavy prud/, DC zase synchronny pohon /jednosmerny prud/ - aspon pokial som dobre pochopil.
Posledna veta znamena, ze ten diesel-agregat je vlastne robeny ako nudzovy v pripade vypadku elektriny...
A to je este v dobrom stave - som ju vcea videl a vyzera tak o 50% horsie. Hrzdava je od strechy po disky
. Sorry, ale ziaden iny typ autobusu u nas tak nevyzera - ziaden ikarus, sor, ci tambus.
Andrej (Anndy008)