m@rtin: Hmmm... prečo sa na Slovensku ešte nikomu nepodarilo BUSE spojazdniť? Lebo tu niet peňazí! Napr. taký DPMP si dodnes nevie vynachváliť kúpu systému R&G Mielec, kde len displeje sú (vraj) o 75% lacnejšie a šesť rokov to klape ako hodinky a hlavne SAMO! Keď sa zmení trasa jednej linky, nemusí sa obchádzať 150 vozidiel v garáži, aby sa im aktualizoval systém. Aj s BUSE by sa dalo pekne pohrať, lenže my si nemôžeme dovoliť mať na DP jeden úsek, ktorý sa bude zaoberať len palubnými počítačmi.
Prečo sa do B961 s tou istou plochou pre státie ako v B941 vojde viac ľudí, neviem. Odpoveď vie len Karosa (možno počítala aj nový priestor za poslednými dverami na státie). Každopádne však predpokladám, že údaje na prospektoch k B961 a k City Busu 18m boli vypočítavané rovnakou metodikou, keďže ide o vozidlá a propagačné materiály o nich rovnako staré, teda pomer 167:156 zrejme myslia vážne.
Andrej: Výrok "Nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci" sa skôr hodí, ak za lacný peniaz kúpiš ojazdený bus, kde nízka cena sa Ti mnohonásobne môže vrátiť na náhradných dieloch, opravách a pod. Ale tu sa predsa hovorí o NOVÝCH vozidlách Karosa B961.
Pritom
1. stále platí, že stav Karos v Bratislave nemá inde obdobu, takže to asi nebude Karosami.
2. aj v Košiciach sú porozbíjané cesty (i keď nie tak ako u vás), no Karosy idú v pohode
3. ak sa na rozbitú cestu do BA nehodí Karosa B961, tak potom SU 18 áno? To som akosi nepochopil....
Prečo sa do B961 s tou istou plochou pre státie ako v B941 vojde viac ľudí, neviem. Odpoveď vie len Karosa (možno počítala aj nový priestor za poslednými dverami na státie). Každopádne však predpokladám, že údaje na prospektoch k B961 a k City Busu 18m boli vypočítavané rovnakou metodikou, keďže ide o vozidlá a propagačné materiály o nich rovnako staré, teda pomer 167:156 zrejme myslia vážne.
Andrej: Výrok "Nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci" sa skôr hodí, ak za lacný peniaz kúpiš ojazdený bus, kde nízka cena sa Ti mnohonásobne môže vrátiť na náhradných dieloch, opravách a pod. Ale tu sa predsa hovorí o NOVÝCH vozidlách Karosa B961.
Pritom
1. stále platí, že stav Karos v Bratislave nemá inde obdobu, takže to asi nebude Karosami.
2. aj v Košiciach sú porozbíjané cesty (i keď nie tak ako u vás), no Karosy idú v pohode
3. ak sa na rozbitú cestu do BA nehodí Karosa B961, tak potom SU 18 áno? To som akosi nepochopil....
A ten ich hlásič... No commment.. Je to cez GPS.. Čiže na hovno.. Preto dúfam, že niekomu v DPB nešibne a nezačnú EMTesty kupovať.. A kde si vzal takú p...ovinu, že EMTesty majú viac pixelov??? A ten design, však to vyzerá ako hnusný kus plechu.
Dobry pristup, ze ?
martiner
na jednej strane hovoris, ze z Karosami nemaju problemy nikde okrem Blavy (a chvalis ich), na druhej strane nadavas na Ikarusy (s ktorymi nemaju problem nikde okrem Karlovych Varov). Ked mas radsej karosy ako ikarusy, je to samozrejme tvoja vec. Staci to napisat len to, nemusis hned argumentovat a prekrucat ako sa ti to hodi.
Neviem v akom stave su vozy v Prahe, v Karlovych Varoch.. nikdy som tam MHDckou nesiel. Ale viem, v akom stave su vozy v BA. A viem aj to, ze ked stojim v karose, mam velky problem najst vetrak, do ktoreho by som si mohol dat hlavu aby som sa neudieral o strop. Podobny problem ma myslim aj kockac
Btw nepoznam ziadne mesto, ktore ma tak rozbite cesty ako Bratislava. Na tych cestach za par rokov vyhrkas kazdy autobus (aj kazde auto).