Reply on: MiroBA #126663:
Londyn chcel sice upustil od double deckerov no teraz sa vsetky klbove citara vyraduju kvoli ich nehodovosti takze sa double deckeri vracaju spät. Mimochodom Berlin prevádzkuje taktiež vela double deckerov (MAN). Ale ten Sirius či jak sa vola je aj dizajnovo na tom velmi zle.
MiroBA
Tak som poukázal len ,že ani bohatšia Praha nekúpila MAN či Citaro. Ono neviem možno aj v konečnom hladisku i Citaro výjde lacnejšie ale nezdá sa mi to. To by chcelo analýzu čo bude stáť Samotné vozidlo + cena náhradných dielov + cena údržby a samozrejme spoľahlivosť. Ale nezdá sa mi že by Mercedes bol zrovna najlacnejší. Ono tých 240 kusov je počet zaujímavý ale myslím že MAN ani Mercedes nebudú veľmi okresávať cenu.