Reply on: klasIK #122876:
Aspoň narýchlo upresním: Pozerám do mapy z roku 1985.
Linka č 52 mala trasu: Vtedajšie ulice: Konečná Jakubovského(Vyšehradská) - Budonného (Jantárová Cesta -zast. Lúčanka) - Kovpakova(Lietavská) - Jakubovského(Budatínska) - Rokosovského(Smolenická) - Mičurínova(Jíráskova) - Kolmá (Nadjazd ešte neexistoval) - Kopčianska - Rusovská Cesta (zastávka Záporožská) - Makarenkova (v miestach dnešne Einstainovej) - Krasovského (V miestach Dnešného Auparku) - Starohájska (dnes prakticky Nejestvuje) - Pri Seči (Bývalé odstavné plocy autobusov Petržalka)
Takže vlastne čisto petržalská linka to bola ale vystáva mi otázka aká mala vtedy vlastne tá linka zmysel?
Valec
Re #122857 MiroBA: Preto, že ak majú električky plniť funkciu nosného systému, nemôžeš ich ukončovať v centre, ale nutne musia premávať z jedného konca mesta na druhý.
Ty, podľa opisu dopravnej situácie, bývaš niekde na konci Petržalky - Lúky VIII? Áno, kedysi dávno ste mali linky všade, ale to bol výsledok toho, že Petržalka sa začala stavať od konca, a vždy keď sa dostavalo nejaké to sídlisko na Dvoroch, zaviedla sa nová linka, ktorá nemala kde inde končiť ako na Lúkach. Nie je však možné, aby úplný koniec mesta (zastavanej časti) mal 10 liniek do všetkých častí mesta. Teda možné to je, ale nemôžu tie linky ponúkať takú kapacitu, ktorá je potrebná pre 80% obyvateľov celej mestskej časti.
Škoda, že nemám prístup k tým materiálom z roku 1985, ktoré navrhovali linkové vedenie autobusov v Petržalke po uvedení do premávky 1. etapy metra (Janíkov Dvor - Nám. hraničiarov). Vtedy sa pre celé Lúky VIII uvažovalo len s jednou linkou (49) v trase Jasovská - Dolnozemská - Ovsište s celotýždenným intervalom 30 minút. Okrem metra existovala na konci Petržalky ešte jedna linka (číslo si nepamätám), ktorá premávala po trase dnešnej L93. L116 bola ukončená v Janíkovom dvore.
"Ja budem stále preferovať, každej mestkej časti by som dal priamy spoj do centra a na jednu zo staníc -buď Hlavnú alebo Autobusovú."
Na toto len jedna odpoveď. Našťastie ty o tom nerozhoduješ a pod palcom to majú stále ľudia, ktorý sú schopnejší.