Reply on: Papyr #102739:
Podľa mňa zbytočne komplikované. Ďaleko jednoduchšie mi pripadá, aby sa u ZSSK dali či už v automate alebo v okienku kúpiť lístky z ľubovoľného pásma. Vo vlaku sa potom sprievodcovi preukáže oboma lístkami. U vodiča v prímestskom bude by toto bolo možné až po predložení platného lístka na dané pásma v ktorom cestujúci nastupuje a ktoré precestuje ešte pred začiatkom platnosti kupovaného lístka.
Dik
Co ked budem mat PCL pre 100+101 a pojdem zo zony 100 cez 101 dalej. To si budem musiet kupit CL1C uz od zony 100, resp. vyskakovat na poslednej zastavke 101 z vlaku aby som si listok oznacil?
d3k0
Ak sa ti ten listok podari oznacit na hranici zon, potom mozes
Inak, kvizova otazka - kto z vas chodi na cestovne listky na jednu cestu a kto ma elektricenku?
Re #102728 Ámos: Treba rozlisovat, kedy je pokuta nemotivacna a oplati sa platit taketo "pokutove cestovne", a kedy je to vypalne. Ak maju EU mesta 40 EU (1320 Sk) pri ovela vyssom zakladnom cestovnom a my 1400 Sk, aj tak sme na tom v porovnani s nimi dost draho...