Reply on: tr3mp #100459:
Predpokladam, ze tu rozpravam s ludmi, ktorym ide o dopravu a maju o vec zaujem a nie o dotahovanie sa. Preto predpokladam, ze si niektore dokumenty (ktore su zakladne a verejne pristupne) dohladaju sami. Nie sme v skolke, aby sme ako detom vsetko servirovali pod nos. Navyse som niekolko krat jasne, zrozumitelne a dostatocne vysvetlil dovody svojich postojov.Ked hovoris, ze tunak nikto nepresadzuje prvu moznost - elektrickovu trat v oplotenom vykope - tak to sa velmi mylis. To je projekt, ktory presadzuje a velmi intenzivne pripravuje realizovat mesto! Ja sa teda vyjadrujem k velmi aktualnemu a konkretnemu projektu na rozdiel od nejakeho imaginarneho fantazirovania. A to je, ako hovoris, rozdiel medzi nami.
Rozvojove uzemia: Elektricka sa sem neplanuje rozsirovat. Vlak ano. Celomestske realne pokrytie je realne mozne len kombionaciou trolejbusy/elektricky/NS MHD. Vsetko ostatne je len fantazirovanie.
AAA
"Referendum vyhlasuje prezident Slovenskej republiky, ak o to petíciou požiada aspoň 350 000 občanov, alebo ak sa na tom uznesie Národná rada Slovenskej republiky, a to do 30 dní od prijatia petície občanov alebo uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky." Čl. 95 ods. 1 Ústavy SR.
"Obecné zastupiteľstvo vyhlási hlasovanie obyvateľov obce (miestne ), ak ide o
a) zlúčenie obcí, rozdelenie alebo zrušenie obce, /11b/ ako aj zmenu názvu obce,
b) odvolanie starostu (§ 13a ods. 3),
c) petíciu skupiny obyvateľov obce aspoň 30 % oprávnených voličov. /12/" § 11 z. 369/1990.
P.S.: Prekvapuje ma, že si toto nevedel, keďže aspoň hmlisto toto vie každý priemerný občan SR.