Reply on: Petto #257507:
Šírka v "harmonike" je porovnateľná s inými vozmi. Akurát ten priestor pôsobí stiesnene, lebo zúžená časť (boky) v spodnej časti je vyššia než v iných autobusoch. S tým súvisí aj "šikmá" časť harmoniky v interiéri, ktorá je v SORkách pod iným uhľom ako v iných autobusoch. Je pravda, že SOR má iný tvar harmoniky. Podobne vysoké to bolo aj v 25 Tr, ale tie už nejazdia. SORke okrem toho ani nepomáha usporiadanie sedadiel pred kĺbom, kde sú sedačky v usporiadaní 2+2 otočené operadlom "do kĺbu" a priestor opticky tiež zužujú. Vo vlečke je pri točni tiež úzka ulička, ktorá zužuje priestor, kvôli podestám pre pozdĺžne sedčky umiestnené hneď za kĺbom na oboch stranách. Navyše sú tam hneď 4 zvislé tyče, ktoré majú mierne zahnuté vrchné časti, ale aj tak tam vytvárajú stiesnené miesto.
)
Akože naskočí mi zelená, a skočím pod auto, lebo ja za to niesom zodpovedný?