Cyklobusy premávajú aj počas tohto leta (5.6. - 26.9.2021)

Aj počas tohto leta bude v prevádzke sieť cyklobusových liniek do celého regiónu.

Už v sobotu 5. júna štartuje ďalšia sezóna prevádzky prímestských cyklobusových liniek, ktoré budú zvážať turistov a cyklistov do turisticky významných lokalít v rámci celého regiónu. Cyklobusy budú premávať až do 26. septembra každú sobotu, nedeľu, a sviatok, počas leta od 2. júla do 27. augusta tiež aj v piatky. Celkovo budú prevádzkované tri linky, a to:

  • linka Žilina - Belá - Terchová - Vrátna
    • odchody Žilina, AS: 9:00, 12:15, 16:20
  • linka Žilina - Nová Bystrica 
    • odchody Žilina, AS: 8:30, 12:00, 16:30
  • linka Žilina - Turčianske Teplice
    • odchody Žilina, AS: 8:30, 12:30

Okrem platby štandardného cestovného sa za prepravu bicykla platí dovozné 0,50 €. Autobusy budú za sebou voziť špeciálny príves s kapacitou 24 bicyklov s výnimkou linky do Vrátnej doliny, kde bude autobus vybavený cyklonosičom s kapacitou 6 bicyklov s maximálnou hmotnosťou 20 kg.

Nákup cestovných lístkov je možný buď priamo u vodiča, alebo si je možné rezervovať miesto vopred v kanceláriách SAD Žilina, prípadne prostredníctvom rezervačného systému AMS Bus. Kompletný cestovný poriadok je k dispozícii na webe SAD Žilina.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.