Dopravný podnik zaviedol ďalšie opatrenia proti šíreniu infekcie

Dopravný podnik dočasne zrušil dopytové otváranie dverí.

Ilustračné foto © Ďuri

Z dôvodu obavy pred možným šírením koronavírusu zavádza Dopravný podnik mesta Žiliny s. r. o. preventívne opatrenia. V uplynulých dňoch bola okrem štandardnej očisty a dezinfekcie vozidiel MHD zabezpečená aj dodatočná dezinfekcia interiérov autobusov a trolejbusov. Dezinfikované boli všetky madlá, držadlá a opierky vo vozidlách.

Od 10. marca 2020 taktiež vstupuje do platnosti dočasné zrušenie používania dopytového otvárania dverí cestujúcimi. Na všetkých zastávkach MHD, vrátane zastávok na znamenie, budú všetky dvere na vozidle centrálne otvárať vodiči. Preto nie je potrebné stláčať žiadne tlačidlá v interiéri ani na exteriéri vozidla.

Aj touto cestou chceme upozorniť cestujúcich, aby sa pri cestovaní správali zodpovedne voči sebe, ale aj ostatným cestujúcim. Je potrebné dodržiavať základné hygienické návyky - dôkladne si umývať ruky mydlom alebo prostriedkami na báze alkoholu, pri kašľaní a kýchaní si zakrývať ústa vreckovkou alebo lakťom a vyhýbať sa kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky chrípky alebo nádchy. Ďalšie informácie o prevencii pred nákazou bude možné nájsť taktiež aj na informačných paneloch vo vozidlách MHD.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.