Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Miro #7850:
Zajtra mam v Trnave skolu, vecer som v Site, v sobotu tiez skola... Preverim to az buduci tyzden. Trpezlivost. Vdaka.

Jakub: Titulok clanku je subjektivny. Autobus sice skocil "misiu", ale ci sa udeju zmeny v doprave zalezi od dvoch veci: Bud je tych cestujucich tolko, ze ich pocet si automaticky urci potrebu priameho spoja, alebo ich je naozaj malo (a to z vysledkov priskumu vychadza, ze ich nie je 58 ale 67 - mimo skolskeho spoja, ktory ma vsade na svete specialnu funkciu)) a logicky to nevyjde a nastupi "politicke" riesenie.

K batozine a ich presne povolenym rozmerom a revizorom s "colstokom". Niekomu to bude divne, ale nejake presne urcene hranice su v kazdom odbore ludskej cinnosti. Do lietadla sa moze viezt na 1 osobu max.32 kg kufor (uz som ho raz preplacal a nikto nad tym nespekuloval), kominmi firiem sa moze vypustat len X kg exhalacii, za autom sa moze tahat IBA JEDEN privesny vozik, Verejne obstaravanie sa musi robit na komoditu nad 250 tisic korun (skuste to urobit nad 237 tis. a mas na krku pokutu 2x vacsiu, t.j. 474 tisic!!!), v elektrickach za byvalej CSR nebolo cestovne podla dospelych a deti ale nad a pod 110 cm a v eline bola pri dverach meracia ciarka, kde revizori "merali" podla nej cestujucich, zarucna doba tovaru je tiez presne meratelna, obsah rozlicnych "bordelov" v potravinach taktiez... je to vsade, tak sa trochu cudujem, preco je niekomu divne, ze su urcene aj rozmery spoplatnenej batoziny v MHD...
Prieskumný autobus skončil „misiu„. Udejú sa zmeny v doprave?

http://www.zilinskyvecernik.sk/archiv/2006/zv_11/str_5.html#5/1

Hovoríme s Jurajom Popluhárom, riaditeľom DPMŽ

http://www.zilinskyvecernik.sk/archiv/2006/zv_11/str_5.html#5/2
Reakcia na: Miro #7850:
podla mna je cela tato debata ohladne batozinovych listkov strelena.

Proste primerane velka batozina (napr. ruksak, priemerne velky kufor) cestuje vzdy s niekym a bez neho by dopravca nemal ani platbu za normalny listok. Preprava vacsich vaci, by sa dala osetrit v prepravnom poriadku, ze vodic moze daneho jedinca vykazat a dosledku bude o dovod menej buzerovat cestujucich 😉

Vsak je strelene, ako sa stalo mojmu svagrovi, ze mal v taske pocitac, prisiel revizor, vytiahol meter, zistil, ze jeden rozmer je vacsi ako pripusta norma a hned bola pokuta na svete.
Reakcia na: Miro #7851:
za batozinu sa zasadne nikdy neplati ?
Keď sme pri tých lístkoch, ešte jedna "špekulatívna" otázka ma napadla: Cestujem s batožinou a prestupujem. Kúpim si prestupný lístok pre seba, ale čo s batožinou? Stačí mi za batožinu označiť si len jeden batožinový lístok, alebo musím použiť dva? Prestupné batožinové lístky nie sú ❓ ❗
Reakcia na: Juraj #7849:
Konkrétne diskutované situácie boli (skús na ne prosím konkrétne odpovedať):

1. Občas cestujem s MHD a mám zásobu lístkov po 10 a 12 Sk. Úplne výnimočne idem s batožinou, nemám batožinový lístok, nikde na blízku možnosť kúpiť lístok (áno, aj také miesta sú ? ) a nechcem riskovať pokutu, môžem si označiť namiesto batožinového normálny 10 Sk CL?

2. Nebolo by dobré aspoň na miestach, kde sú dva automaty vedľa seba (železničná stanica) a oba vydávajú batožinový lístok po 6 Sk, jeden preprogramovať tak, aby vydával 15 Sk kombinovaný lístok?

3. Myslím, že by bolo ústretové voči cestujúcim umožniť použiť kombináciu lístkov z automatu 7+8 Sk, keď už automaty nepredávajú 15 Sk lístok.

Vopred ďakujem za odpovede.
Reakcia na: Vlado #7846:
Preveril som si to, ako to je a je to takto.
Ak niekto nema JEDEN listok v takej hodnote ako potrebuje, moze pouzit iny JEDEN listok v hodnote vyssej, nie kombinaciu viacerych listkov.
Napriklad, ak niekto cestuje do 5 zastavok a staci mu listok za 10 Sk, moze pouzit listok za 12 Sk. Ak niekto cestuje do 5 zastavok a mohol by si uplatnit narok na (dochodcovsku, studentsku) zlavu za 7 Sk, moze si tento narok neuplatnit a cestovat na listok s vyssou hodnotou.
I ked mi je stale zvlastna, az skoro spekulativna, tato siahodlha diskusia, pretoze naco by si niekto oznacoval drahsie listky, ked si ma moznost oznacovat lacnejsie take, ake treba.
Reakcia na: Vlado #7846:
Ináč bolo by podľa mňa korektné voči cestujúcim, keby mohli použiť 8+7 z automatu namiesto 15 pri ceste s batožinou, keďže 15 Sk lístky automaty nepredávajú
Reakcia na: Vlado #7846:
12 namiesto 10 určite môžeš ?
Juraj, zabudol si sa vyjadrit k tym listkom. Takze otazka znie - mozem pouzit namiesto urciteho listka, ktory prave nemam k dispozicii, iny listok s vyssou hodnotou? Tzn 7 namiesto 6, 10 namiesto 8 atd...
Reakcia na: Papyr #7837:
Ak by boli takéto "okrúhle" hodnoty (ale, prosím, trošku lacnejšie ?), tak by to teoreticky šlo. Ale ak by mal niekto naraz štikať viac lísktov, tak by to isto iste zdržiavalo.
Ale skôr by som sa priklonil k stanovisku, aby sa zjednotila cena prestupných a neprestupných lístkov.
Keď sme pri tých automatoch, Juraj, mali by ste si na stránke http://www.dpmz.sk/Stranky/Zoz_aut.php aktualizovať druhy cestovných lístkov, ktoré automaty predávajú
Reakcia na: Juraj #7840:
Ale aspoň pri železničnej stanici, kde sú dva automaty vedľa seba a oba ponúkajú 6 Sk batožinový lístok, by sa jeden mohol preprogramovať na 15 Sk kombinovaný
Reakcia na: zilincan #7829:
Prednostne sa vola MP, lebo na nu je cez radiosiet DP /kde ma aj MP jednu radiostanicu/ rychlejsie spojenie a je ich aj v uliciach mesta viac. Iba vtedy, ked MP nie je mozne z technickych pricin zavolat, vola sa statna policia.
Ak tak si myslim, ze je to z pohladu cestujuceho zbytocne, lebo:
- 99,99 percenta s tym ocividne nema ziadne problemy
- ten maly zvysok ma aj tak zo zakona povinnost nielen nosit pri sebe preukaz totoznosti a aj povinnost preukazat svoju totoznost, ak cestuje bez platneho cestovneho listka. A ak ani tieto vsetky zakonne povinnosti nie je ochotny dodrziavat, nuz, co sa da robit.
Este stastie, ze pri takmer dvoch desiatkach milionov cestujucich za rok ide iba o niekolko desiatok ludi.
Reakcia na: Miro #7839:
Vsetko je to financnymi moznostami DP na prerabanie automatov na viactarifne. Ak je 8 tarifny, ma ine moznosti ako 16 tarifny a aj inu cenu. V sucasnej dobe je pri 8-tarifnych vyhodnejsie tlacit listok zvlast za batozinu, lebo si ho mozu kupit ako k papierovemu listku, tak aj k cip.karte.
Stále mi vŕta hlavou otázka, nebolo by vhodnejšie, keby automaty predávali kombinované 15 Sk lístky pre človeka + batožinu namiesto 6 Sk batožinových? Veď batožina necestuje sama ?
Reakcia na: Valec #7831:
Aha, teraz mi to došlo ? ja som myslel že si hovoril o bode 3. v prepravnom poriadku, aj som to tam hľadal ? teraz je mi jasné, že si hovoril o bode 3. v návode na používanie automatu ? možno by to bolo menej mätúce, keby tú vetu dali do bodu 1 kde sa píše o tom, že si máš namačkať aké lístky chceš.
Reakcia na: simkoslav #7830:
Keby ste mali napr cely za 16, polovicny za 8, cely prestupny za 24 a polovicny prestupny za 12, tak by stacilo vyrobit len listky v hodnote 4 a 8 Sk, kto ti povedal, ze NUTNE MUSIA byt takych istych hodnot, ako maju mince (1,2,5,10)?
Reakcia na: Miro #7806:
Ja by som ocakaval, ze kazdy listok smies pouzit len a len na to, co je na nom napisane. Predpokladam, ze DP si chce viest co najpresnejsiu statistiku predaja jednotlivych druhov CL (ako ostatne vsetkeho) a preto neumoznuje zastupne pouzivanie CL.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.