Zdravim vas vsetkých.
Myslel som ze tuto temu uz neotvorim.Uz sa to tu intenzivne preberalo no nemalo to konecne riesenie aj napriek dvom trom navrhom.
Mozno si niekto povie "o co mu ide?"!Je to problem zo zabezpecením prepravy cestujucich zo stadiona po futbale (a prip. aj iných podujatí)Momentalne je v Ziline futbalový osial a na zapase je vzdy plný stadion.Z toho vyplyva ze razom po skoncení zapasu sa potrebuje do svojích domovov previest velke mnozstvo ludí.
V sobotu som bol na futbale a okrem toho ako sme isli solo trolejbusom (vsak ako vzdy)a ludia sedeli na madlách trolejbusu(obrazne povedané) som pri státi na zastavke postrehol velmi neprijemnu situaciu.Ked odchadzal trolejbus na vlcince tak nechal na zastavke početnu skupinu ludí vratane uz aj starsích panov co su uz na dôchodku a jedneho z nich som aj poznal.Bol problem v tom ze sa nevpratali do trolejbusu.Prave ten co ho poznam byva alebo resp.vystupuje na zastavke Sv.Cyrila a Metoda.Cize kazdy uznáte ze to je kus aj pre mladeho cloveka.Vtedy som presne pochopil ako ty ludia dopadli a ich nadavky nemali konca.Bol to posledny spoj na Vlcince a z toho vyplyvalo co?Ze museli ist pesi.Väčšina z nich uz na futbal nepôjde kvôli nie velmi dobre zabezpečenej doprave.Tu si nechcem zastavat fanusikov ale keby sa to stalo hocikomu z nas a mal by to kus domov(nehovorim o dôchodcoch)tak by nebolo nikomu vsetko jedno.Samozrejme je tu este aj ina stranka.Ked uz konecne ludia zacali chodit na futbal a bavia sa nim tak hadam nebude doprava prekazkou aby nan isli.Ked som sedel ja v l.č.3 ked som isiel z futbalu domov tak som si tiez uvedomil ze je to posledny spoj a keby som sa nevosiel do trolejbusu tak by som sa pekný kusok presiel. ? .
Mozno to kempetenntných nebude az tak trapit ale myslim ze toto je problem..
Nechcem vyzdvihovat vysoky vyznam info napisov na displejoch ale napr. nemôzem s tebou suhlasit ze pre ludi je zrejme ked trolejbus stojí ze je vypadok prudu.Viem o com hovorim.Nedavno tiez bol vypadok el.prudu a ludia sa napriek vsetkym faktom ktoré nasvedcovali o vypadku prudu a doslo by to hadam hocikomu sa dobre ze nie po jednom pytali vodica co sa stalo.Takze napis "vypadok el.prudu" a podobne by som nezatracoval.Myslim ze riesite zbytocnosti!
V Olomouci zacali tento mesiac premavat nove nizkopodlazne elektricky Trio,hradene zo 75% Europskou Uniou.Nie je mozne aj u nas ziskat takuto podporu na napr. nove trolejbusy?
V piatok slávnostne odovzdali päťkilometrový úsek prístupovej cesty k automobilke KIA a dodávateľským závodom. Ide o preložkou cesty II/583 a zároveň obchvat Tepličky nad Váhom. Dnes už pravdepodobne po prvýkrát premávali autobusy DPMŽ so zamestnancami do automobilky KIA Motors Slovakia po tejto novej ceste.
Nápis „Svadobná jazda“ nemal vtedy nijakú trojpísmenkovú značku. Bol na autobuse ZA 681BR, čiže na Karose B 952 #01 na sídlisku Vlčince (11.9.2004). Napr. nápis „Výpadok elektrického prúdu“ existuje a môžeš si pozrieť na stránke: http://zilina-gallery.ic.cz/gallery/picture.php?cat=104&image_id=1250
Aj tak by ma vážne zaujímalo, ako tá skratka ZLO vznikla? Ostatné nápisy majú skratku zodpovedajúcu obsahu (VYJ, PRE, ZJA...), ale ZLO pre zájazd? Ozaj Jozef, "Svadobná jazda" má tiež nejakú trojpísmenovú skratku?
Námet pre Jozefa a Vladimíra: do niektorého z updatov by ste mohli pripraviť fotografie rôznych nápisov na displejoch žilinských autobusov a trolejbusov. Je taká široká paleta nápisov aj v iných mestách? Používa napr. taký Prešov či Bratislava nápis "Výpadok el. prúdu"?
Doteraz všetky svadobné autobusy, čo som videl mali nápis Zájazd (alebo nemali žiaden).
"ZLO Zájazd" som videl aj v piatok ráno na autobuse 04. Najprv som si myslel, že "ZLO" je skratka napr. Žilinskej Lehoty alebo nejakej školy, ale ako to tu teraz čítam, tak to asi znamená úplne čosi iné. ?
Určite nejaká podivná poľská skratka typu DOJ, ZJA a pod.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.