Reakcia na: Kvacalova23 #16007:
Ad L50: S týmto možno len a len súhlasiť, akurát sa obávam, že ak by linka prechádzala okolo Polície, tak by sa nestíhalo spraviť celé kolo do hodiny (už teraz je to dosť na tesno, ak sa na jednom kole naberie meškanie, do konca služby ho vodič nedobehne). Ale možno by pomohlo zokruhovanie trasy v Závodí a z Hájika by pokračovala po Kvačalovej a spať na Závodskú.
prípadne v čase 12.30-15.00 potiahnúť všetky spoje až na Hájik ak by sa našli nejaké vozokilometre.
simkoslav
1. Linka 2, resp. 20:
> Oèakávania: L2 a L5 budú jazdiť v prekladanom spoloènom intervale 15/20 min., L2 pôjde cez Hlinskú ul. a zast. Smreková.
> Realita: Križovatka zo Soliniek na Rajeckú je nebezpeèná a preto je nutné L2 viesť po Rajeckej v celom úseku. Posilnenie L5 na celodenný 20 min. interval a zmena L2 na L20 s novou trasou je teda jediným možným riešením. Na L20 by pod¾a mòa staèil len špièkový interval 30´alebo len 60´ k zaèiatkom, resp. koncom prac. zmien v ¼ah. priemysle a škol. vyuèovania v Bytèici.
2. Linka 27 a 31:
> Oèakávanie: miesto L27 bude na Hájik predåžená L31 v 30´intervale v špièke, èím by sa zabezpeèilo spojenie Hájika s priem. oblasťou východ (Košická). V sedle by L31 obsluhovala N. cintorín. Vzh¾adom k existencii L1 by sem v tomto prípade viesť L27 bolo zbytoèné a všetky spoje mohli byť ukonèené v meste.
>Realita: Dá sa i takto. Dojde aj k zmene trasy v smere do Zástrania cez Políciu. Ale aspoò daèo mohlo ostať obsluhovať aj Rázusovu, L31 sem popoludní nechodí.
3. Linka è.29:
> Oèakávanie: že linka bude presunutá cez zast. Oceliarska - Hollého, èím by sa jej zbytoène dlhá trasa skrátila.
4. Linka è.50
> Realita: Pod¾a nového (ešte nie definitívneho) návrhu GVD 2008/2009 by mali noèné rýchliky prichádzať do Žiliny nasledovne (v zátvorke uvádzam navrhovaný odchod noènej 50-ky):
22:50 (23:00); 23:24 (0:20), 0:52, 1:19 (1:20) (2:20), 2:50, 3:19 (3:20), 3:47.
Èiže väèšinou buï 30 min. diera alebo odchod 1 min. po príchode vlaku.
A naopak: navrhované odchody noèných rýchlikov zo Žiliny (a v zátvorke príchody 50-ky):
23:42, (23:56) 1:03, (1:16) 1:42, (2:16) 2:25, 2:55, (3:16) 3:25, 3:55, (4:16) 4:25.
Tu je to O.K. hlavne po 2:00hod.
Pozdáva sa mi aj zmena linky na "obojsmernú".