Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Vladimír #15788:
bohužiaľ, u nás vodičovi trolejbusu pri nahadzovaní "palíc" častokrát ukradnú všetko, čo má v kabínke, preto sú všetci vodiči upozorňovaní, aby v prípade nutnosti opustenia kabínky si brali všetko so sebou - ale to sa častokrát nedá (ja som tam obyčajne nechával svoj MP3 prehrávač aj s repráčikmi)... a okrem toho aj interné predpisy zakazujú počas prestoja vozidla mať cestujúcich vo vozidle, alebo ich zanechať v opustenom vozidle...
Reakcia na: kubik #15787:
Súhlasím, že nie sme vychovaní. Človek by však ani nepovedal, že sme na tom ešte horšie ako Poliaci a Maďari.
Reakcia na: VLK #15781:
V Mníchove je to úplne bežné...vodič pristaví vozidlo na zastávku, odskočí si na WC, veci si nechá vo voze, niekedy dokonca aj kľúče v zapalovaní...

U nás je to nereálne, veru...nie sme natoľko vychovaný národ ?
na L24 23 nema bočný displej...nepokazil sa aj predtým na 23 predny displej???? to čo za šmejdy kupuje???
Reakcia na: VLK #15781:
A predsa nás realita presviedča o tom, že to reálne je. Je to reálne na sever od nás (Poľsko), je to reálne na západ od nás (Rakúsko, Nemecko), je to reálne na juh od nás (Maďarsko).
Zdá sa, že len na Slovensku a na Ukrajine to nejde 🙂

Re #15783 M: Treba vidieť aj to, že DPMŽ u vodiča nepredáva JCL ako jedinú formu ich predaja (ako v NR), ale ako doplnkový predaj. Presné počty CL predaných vodičmi nepoznám, ale ak si pomôžem zo skúsenosťami z Prešova, tak kým tam predáva vodič pár kusov CL denne, nitrianski vodiči ich denný počet počítajú na stovky. Ponúka sa teda otázka, či sa DP oplatí investovať do pokladní. Tiež niečo stoja.
Reakcia na: M #15783:
A myslíš, že by sa pre tých pár lístkov oplatilo kupovať do každého vozidla aj pokladňu? Alebo chceš celý systém predaja lístkov prevziať z Nitry?
Reakcia na: VLK #15782:
Ja fakt nerozumieim vedeniu DPMŽ.Akoby nebolo jednoduchšie, keby doplnkový predaj u vodiča bol na báze CL v Nitre, ktorý využíva ten istý systém RG Mielec - teda zo ,,strojčeka".Žeby to vedenia DPMŽ nenapadlo?
Reakcia na: xsonsx #15774:
toto pošli e-mailom na DPMŽ a nie do diskusného fórá, ktoré je nezávislé e s DPMŽ nemá prakticky nič spoločné...

čo sa týka toho predaja lístkov v doplnkovom predaji - mal vodič nejaké lístky, ktoré by mohol predať? Pretože sa občas stáva, že ani vodič nemá lístky a potom nemá čo predávať...
Reakcia na: Papyr #15777:
ten bod 2: neviem si to reálne predstaviť, že ja ako vodič si "odskočím"na prestávku, pričom vo vozidle mám viacero osobných vecí (a neťahám ich so sebou) a zároveň nechám otvorený voz, aby si cestujúci mohli nastúpiť??? nereálne...
Reakcia na: ImmmH #15779:
Na svojej vlastnej stránke uvádza DPMŽ adresu staznosti@dpmz.sk, skús tam. Nech Ti odpovedia, či šlo o svojvôľu vodiča, poruchu vozidla a či bol spoj nahradený alebo nie.
Dnes 20. jula som chcel "cestovat" mestskou hromadnou dopravou z Hajika v Ziline. Na informacnom zozname bol udaj posledneho trolejbusu z Hajika o 22:05 /zastavka STODOLOVA/. Mal ist spoj c. 6. Ja ako vzorny uzivatel MHD som bol na zastavke uz o 21:58. Trolejbus dorazil na konecnu o 22:02, otocil sa a bezohladu na pocet ludi na zastavke siel bez zastavenia dalej, uplne nas odignoroval. Keby to nebol posledny spoj do Ziliny, tak som ticho a pockam si na dalsi, ale cakal by som az do rana. Dost, ze listok stoji 17 Skk, ale bus ani nezastavi. Takze, ak mate nejaku emailovu adresu, na ktoru by som sa mohol stazovat, tak by som bol rad, keby sa mi jej dostalo. Dakujem.
Reakcia na: xsonsx #15774:
Je iné klásť otázky či vyjadrovať kritický postoj a iné zas vyslovovať domnienky a názory urážlivého a osočujúceho charakteru. Dôvod pre mazanie Tvojho príspevku vôbec nevidím, mimochodom, takýto radikálny krok bol v tejto diskusii za štyri roky jej fungovania uskutočnený len raz.
Reakcia na: tux #15753:
K bodu 2: Pristavovanie vozidiel mnoho minut pred pravidelnym odchodom je sice prijemna vec, ale v juli. Budapest to takto praktizuje celorocne, ale poviem ti, ze v januari, pri teplote minus 5, ked mas nastupit do vozidla, v ktorom je tiez minus 5 a sadnut si na sedacku tiez tejto teploty - a potom niekolko minut v mraze cakat, kym sa dostavi vodic, zavrie dvere a odide sa, to nie je veru nic prijemneho.

K bodu 3: Iny klbovy trolejbus nez Ikarus 280T v Budapesti nenajdes (s vynimkou 435T na linke 80).

K metru: Ruske vozne su z roku 1975, ale maju aj z roku 1993, ktore sa od seba prakticky nicim nelisia. U tychto ruskych voznov mas fakt celkom jedno, z ktoreho su letopoctu, kedze povodne su to kopie newyorskeho metra z roku 1929. Mimochodom, ked si mam urobit vlastny obraz, tak 100x radsej sa preveziem v originalnej ruskej suprave typu Mytiscino 8171, nez v tom paskvile, ktory z toho rekonstrukciou vyrobila napr. Praha.

K linkam 4 a 6: Zabudol si povedat, ze to je dvojlinka, ktora vlastne supluje okruzne metro, a ze tie elektricky boli vymenene za Siemensy vsetky naraz (kolko to moze mat vypravenych poradi pri 1,5 min.int. v spicke? 50? 70?)
Reakcia na: tux #15775:

1. Ano, mali 50 a 20 korunove bankovky.

7. Som rad, ze nemusim sediet vedla Teba vo vozidle ked soferujes a zaroven pises sms-ky (aj ked ako Ty tvrdis iba v kolone a nie v zapche).
Reakcia na: xsonsx #15774:
1. otazka znie.. vieme preco ich nepredal? mali cestujuce nachystany presny obnos v hodnote kupovanych lsitkov? mal vodic listky?

2. ak cestujuci nespli podmienky za akych mu moze v DOPLNKOVOM predaji byt listok predany, spravanie vodica je na mieste... pretoze cestujici je povinny si patricny obnos zabezpečiť... vodič nie je povinný rozmienať cestujúcim z vlastných peňazí...

3. diskusne forum bolo zrusene vdaka diskusie.neschopnym uziovatelom, ktori nan prispievali... mnohokrat aj samotny p.riaditel

4. revizori... chodia... samozrejme... pracuju dokonca v 3 zmenách.. ale nakolko je obdobie dovoleniek je jasne ze asi nie v plnej zostave

-... aj ked vidiet revizóra samotára je tiez zaujímavé.. hlavne ked vo výkaze určite sám nie je

7. vodic je tiez len clovek.. neobhajujem tym ich spravanie.. ale tvrdim, ze smskou v kolone nijako bezečnosť neohrozuje...

a prosim ak sa velmi chces na spravanie vodicov stazovat.. nie sem.. dpmz ma na to vlastne prostiedky a p.riaditel sa urcite kazdej staznosti potesi..

btw... prosim dokladne si uvoedom ze tato diskusia nema s DPMZ s.r.o. nic spolocne cize sanca ze na tvoj prispevok bude reagovat napriklad samotny p.riaditel je viac nez minimálny... bohuzuial, nedá mi nepodotknúť, ze za bývaleho vedenia to bolo podstatne lepsie...
Dobry den, uz dlhsiu dobu sledujem toto forum a chcem Vas vsetkych, co do neho prispievate, v tomto mojom prvom prispevku co najsrdecnejsie pozdravit.

Vladimira zvlast, pretoze tento moj prvy prispevok bude urceny p. Gubalovi z DPMZ a ten je, ako ste sa uz mohli mozno viackrat aj sami na vlastnej kozi presvedcit, mierne povedane prchky, co by verejne znama osoba podla mna byt nemala a je mozne, ze bude pozadovat odstranenie tychto mojich otazok adresovanych bud jemu alebo jeho najblizsim spolupracovnikom, ktori mozno toto forum z casu na cas citaju.
Takze tu su moje otazky:
1. Ma vodic pravo odmietnut predaj doplnkoveho cestovneho listka cestujucemu? V prepravnom poriadku MHD v Ziline je uvedene, citujem "Dopravca realizuje doplnkový predaj jednorázových cestovných lístkov vybraného druhu prostredníctvom vodiča vozidla MHD ako osobitnú formu predaja za podmienok stanovených tarifou." No a v tarife MHD v Ziline sa pise, citujem "Cestujúci, pokiaľ si nezakúpil JCL mimo vozidla MHD, má možnosť si výnimočne zakúpiť základný cestovný lístok u vodiča vo vozidle MHD a to výlučne počas státia vozidla na zastávke za cenu stanovenú pre doplnkový predaj vodičom." Pytam sa na to preto, ze dna 20.7.2008 vodic trolejbusu cislo 216 na linke cislo 7 s pravidelnym odchodom o 16:15 zo zastavky Stodolova nepredal na zastavke Zitna a nasledne ani na zastavke Zavodskeho tym istym dvom zenam dva cestovne listky, z coho vyplyva, ze jednu zastavku cestovali bez platneho cestovneho listka a keby tam v tej chvili boli revizori, tak naozaj neviem ako to skonci. Nakoniec to dopadlo tak, ze cestujuce na zastavke Zavodskeho vystupili a do ciela svojej cesty isli peso.

2. Je postup vodica v bode cislo 1 sposobom ako presvedcit cestujucich, aby na prepravu v ramci mesta pouzivali MHD namiesto individualnej dopravy, ked sa kapacita ciest a krizovatiek pomaly, ale isto zacina naplnat? S tymto suvisi otazka ake systemove opatrenia planuje uskutocnit, aby obcania opat na cesty v ramci mesta preferovali MHD?

3. Preco ste zrusili diskusne forum na stranke www.dpmz.sk? Bolo to opat kvoli tomu, ze ste sa nechceli dat urazat a jednoducho ste nepocitali s tym, ze ked sa z nezamestnaneho zrazu opat stanete riaditelom, tak budete viac na ociach? To, ze ste medzi posobenim v teplarnach a terajsim Vasim posobenim boli nezamestany som zistil z www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Gubala&MENO=Igor&SID=0&T=f0&R=1, cize sa mozem aj mylit.

4. Viete uz, ze skratka DPMZ sa cita "Dopravny podnik mesta Ziliny" a nie "Dopravny podnik mesta Zilina", ako ste zo zaciatku Vasich medialnych vyhlaseni viackrat uviedli? Ak ano, tak, prosim Vas, poucte aj Vasho priameho nadriadeneho, p. Harmana s jeho hovorcom, p. Barcikom, pripadne siroku novinarsku obec. Vopred dakujem.

5. Kontroluju este vobec revizori, ci necestuje niekto bez platneho cestovneho listka? Mam totiz pocit, ze od zdrazenia cestovnych listkov som ich v dopravnych prostriedkov este nevidel. Mozno mam iba jednoducho stastie (smolu).

6. Preco ste v rozhovore v Echu uviedli, ze prechod na Euro bude stat DPMZ rocne 5 az 10 milionov korun, ked vsade propagujete cestovanie na cipove karty, ktore su lacnejsie ako papierove cestovne listky a na rozdiel od nich sa v nich cena cestovneho podla mna nebude zaokruhlovat na 5 centov dolu ako ste uviedli. Myslim si, ze to znamenena len dve veci: Bud Vas prekvapilo mnozstvo obcanom, ktory prestali pouzivat papierove cestovne listky a presli na Vami propagovane cipove karty, alebo ste si zle zratali junove zdrazenie, co ale vylucuje konecny konverzny kurz. Jednoducho je to menej ako 34 korun, co ste podla mna predpokladali, a tym padom 55 centov po novom je urcite viac ako 50 centov podla Vami predpokladanej vysky cestovneho. Alebo sa chcete vratit k cene 50 centov?

7. Viete o tom, ze vodici uz v trolejbusoch pocas jazdy netelefonuju, ale pocas zapch na Rondli esemeskuju? Cisla trolejbusov si bohuzial nepamatam, cize tuto moju otazku mozete v podstate ignorovat.

8. Viete o tom, ze automaty na cestovne listky nie vzdy funguju, resp. ze vodici cakaju na cestujucich, ktorym sa nedari vytlacit si cestovny listok vcas, aby si ho nemuseli kupovat u neho v doplnkovom predaji za 35,- Sk, co podla mna zdrzuje viac ako ked sa pred zdrazenim kupovali u vodica (ak ich teda mal, vid otazka c. 1)? Stretol som sa tym na nasledovnych zastavkach: Stefanikove namestie (smer Vlcince), Jasenova (smer centrum), Limbova (smer centrum).

9. Viete, ze na stranke www.dpmz.sk mate okrem chyby v ozname zo 14.7.2008, citujem "Z dôvodu rekonštrukcie záseku bude od 16.7.2008 zastávka MHD „Štefánikovo námestie“ posunutá v smere ku autobusovému nástupišťa cca 150 m." - vsimnite si hlavne sklonovanie slova nastupiste, aj reklamu na free porn?

Vdaka aspon za to, ze ste si to precitali, naozaj som Vas nechcel urazit ani nijakym inym sposobom spochybnit Vasu odbornost.
❗
Týmto žiadam užívateľa "pipo894", aby dobre zvážil svoje nasledujúce príspevky v tejto diskusii. Toto fórum je zriadené pre debaty o žilinskej doprave a rozhodne nie pre ohováranie či urážanie osôb. Príspevok 15764 bol z dôvodu porušenia zásad slušnosti a etiky vymazaný. Pokiaľ sa budú podobné príspevky opakovať, pristúpim ako webmaster tejto sekcie k mazaniu ďalších príspevkov, prípadne zamedzeniu prístupu do diskusie ich autorovi.
❗
Na zadnych čelach autobusov pribudli nove busboardy na SAMSUNG L770...videne zatial na vozoch 03 a 05.....
A na zastavke HURBANOVA je v stanku vylepena cena cestovnych listkov v EURACH!!!!!
Reakcia na: pipo894 #15763:
Ale v tom článku (ak ho si si prečítal viac ako len nadpis) bolo aj napísané, prečo odtiaľ odišiel:

Dôchodcovia: Pred kritikou sa neuteká!
Riaditeľ DPMŽ: Neutiekol som pred kritikou

„V júni som sa zúčastnil členskej schôdze Jednoty dôchodcov. Zo stany dôchodcov boli kritické pripomienky k zvýšeniu cestovného v MHD a tiež zrušenie výnimiek pre dôchodcov. Pred koncom schôdze prišiel Igor Gubala, riaditeľ dopravného podniku. Predsedníčka Jednoty dôchodcov ho vyzvala, aby nám vysvetlil zvýšenie cestovného pre dôchodcov. Svojimi argumentmi presviedčal o výhodách predplateného cestovného a záleží len na obyvateľoch Žiliny, ako ho využijú, alebo budú cestovať drahšie. Dôchodcovia jeho argumenty nepovažovali za podstatné a vzniesla sa voči nemu obrovská kritika, ktorú neuniesol a zbabelo opustil zasadnutie dôchodcov...“
Toľko z listu J. V., ktorého celé meno i adresu máme v redakcii. Oslovili sme aj druhú stranu, riaditeľa Dopravného podniku mesta Žiliny, s otázkou, ako túto situáciu vnímal on: „Neutiekol som pred kritikou. Útočili na mňa v duchu, koľko máte plat, ako sa vy vozíte... a na takúto tému sa asi ťažko budeme baviť. Organizátori stretnutia z Jednoty
dôchodcov sa mi potom aj ospravedlňovali. Náročná je taká diskusia, keď niektorý dôchodca začne hovoriť v zmysle ja vás nakopem do...“
Napriek tomu ste ďalej ochotný prísť na stretnutie kde budete pozvaný a vysvetľovať? „Samozrejme, aj tu som si myslel, že vysvetlím dôchodcom, čo je pre nich výhodné, a to, ako sa môžu správať v novom systéme, čo im to prináša, aké výhody, aké nevýhody. Nie som však ochotný reagovať na osobné invektívy a urážky. Ja som nikoho neurážal ani nikoho urážať nebudem, ale takisto sa nedám urážať. Toto bolo o osobných urážkach a odo mňa nikto nemôže čakať, že ich budem znášať. Nikomu som sa nikdy nevnucoval, tak som odišiel.“

-dam-
Žilinský večerník 29/2008, 15.7.2008
>> ale prosím Vás, to sme v dopraváckej diskusii až natoľko klesli? ? ?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.