Prístreškom na zastávkach MHD budú vymenené strešné sklá

Do výmeny skiel na strechách nebude možné prístrešky využívať.

Po nedávnej mimoriadnej udalosti, pri ktorej samovoľne rozbité sklo na streche prístrešku na zastávke Dom kultúry zranilo osobu čakajúcu v prístrešku, pristúpi správca prístreškov k výmene sklenených striech na všetkých 67 prístreškoch tohto typu. Ide o prístrešky typu mmcité Geomere, ktoré v uplynulých rokoch na zastávkach popradskej MHD inštalovala reklamná spoločnosť euroAWK na základe zmluvy s mestom Poprad.

K plošnej výmene strešných skiel sa pristúpilo na základe vykonanej expertízy vzoriek skiel z troch rôznych prístreškov. Z nej vyplynulo, že sklá nespĺňali všetky požadované parametre, na čo nebola reklamná spoločnosť výrobcom prístreškov upozornená.

Ide vôbec o prvý prípad, kedy sme boli takýmto spôsobom uvedení do omylu. Vzhľadom na renomé dodávateľa a jeho dodávky obdobných prístreškov aj na trhy EÚ sme nemali dôvod spochybňovať ním vyrobené a dodané prístrešky. Uvedomujeme si vážnosť situácie. S dodávateľom sme už spustili rokovania o čo najrýchlejšom riešení a to vo forme výmeny skiel za také, ktoré spĺňajú všetky parametre. Vzniknutá situácia nás mrzí,“ uviedla Martina Majerová, riaditeľka technického oddelenia euroAWK .

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.