Nové cezhraničné autobusové spojenie Starý Smokovec – Nowy Targ (od 27.4.2024)

Medzi slovenskou časťou Vysokých Tatier a poľským Podhalím premáva nový víkendový autobus.

Od 27. apríla 2024 je v prevádzke nová cezhraničná regionálna autobusová linka A45 poľského dopravcu Koleje Małopolskie, ktorá premáva po trase Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – Tatranská Kotlina – Ždiar – Jurgów – Bukowina Tatrzańska – Białka Tatrzańska – Nowy Targ.

Na linke premávajú počas víkendov a poľských sviatkov dva páry spojov s odchodmi zo Starého Smokovca o 11:15 a 17:15 a z Nowého Targu o 9:25 a 15:10 (zastávkový cestovný poriadok). Jazdná doba medzi oboma konečnými zastávkami je 1,5 hodiny, autobus zastavuje na jednotlivých zastávkach na znamenie. V Starom Smokovci spoje nadväzujú na príchody električiek zo Štrbského Plesa a Popradu.

Cestovné lístky predáva vodič autobusu. Ceny jednorazových lístkov na vybraných reláciách:

  • Starý Smokovec – Nowy Targ: 18,50 zł / 5 €
  • Starý Smokovec – Białka Tatrzańska: 17 zł / 4 €
  • Tatranská Lomnica – Nowy Targ: 18,50 zł / 5 €
  • Ždiar – Nowy Targ: 14,50 zł / 4 €

Kompletný cenník je k dispozícii na stránke dopravcu.

 

Okrem vyššie uvedenej novej linky A45 je možné v súčasnosti medzi slovenskou a poľskou stranou Vysokých Tatier využiť aj diaľkovú medzinárodnú autobusovú linku Poprad – Wroclaw dopravcu Flixbus Polska. Na tejto linke premáva denne jeden pár spojov, ktoré premávajú cez Zakopané a Nowy Targ. Na slovenskom území spoje zastavujú aj na zastávkach v Tatranskej Javorine, Tatranskej Lomnici a Starom Smokovci. Bližšie informácie o spojoch je možné nájsť na portáli Flixbus.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.