Cyklobus medzi Štrbským Plesom a Liptovom (3.6. – 24.9.2023)

Počas voľných dní budú premávať tri páry cyklobusových spojov.

Počas letnej sezóny bude dopravca Arriva Liorbus prevádzkovať víkendový cyklobus medzi Liptovským Mikulášom a Štrbským Plesom. Autobusy s cyklonosičom budú premávať na linke 505417 Liptovský Mikuláš - Lipt. Hrádok - Vavrišovo - Pribylina - Štrbské Pleso.

Cyklobus bude premávať počas voľných dní od 3. júna do 24. septembra 2023. Pre lepšiu prehľadnosť sme pripravili na stránkach imhd.sk aj zastávkový cestovný poriadok cyklobusových spojov. Na zastávkach uvedených v cestovnom poriadku bude možné naložiť/vyložiť bicykel. Okrem toho budú tieto spoje na trase zastavovať aj na ďalších zastávkach, avšak bez možnosti naloženia/vyloženia bicykla.

Na cyklobusových spojoch bude pre prepravu cestujúcich platiť štandardná prímestská tarifa Arriva Liorbus a za prepravu bicykla bude účtovaný poplatok 0,50 €. Cestovné lístky je možné zakúpiť si u vodiča autobusu.

Kapacita cyklonosiča je 6 štandardných bicyklov, pričom na nosič je možné umiestniť bicykel s maximálnou váhou 20 kg a bežnými rozmermi kolies. Preprava bicykla vo vnútri autobusu nie je možná.

Dopoludňajším cyklobusom zo Štrbského Plesa je možné dopraviť sa k niektorej z liptovských cyklotrás a podvečerným spojom z Liptovského Mikuláša späť na Štrbské Pleso. Prehľad cyklotrás v regióne Liptov je možné nájsť napríklad na stránkach VisitLiptov.sk.


Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.