Zvýšenie cien jednorazového zľavneného cestovného na TEŽ a OŽ (od 1.7.2022)

Zvyšuje sa aj evidenčné cestovné pre občanov nad 70 rokov.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od 1. júla 2022 upravuje Prepravný poriadok vrátane tarify. Na tratiach Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice (TEŽ a OŽ) prichádza touto zmenou k zvýšeniu jednorazového zľavneného cestovného. ZSSK odôvodňuje zmenu zjednodušením systému pre zahraničných návštevníkov, keďže je určené prednostne pre nich (občania SR - deti, žiaci, študenti, dôchodcovia majú nárok na bezplatnú prepravu po vybavení príslušného preukazu).

Po novom bude jednorazové zľavnené cestovné pre 1 pásmo (vzdialenosť 0 - 2 km) vo výške 0,50 € (t.j. v rovnakej výške ako nezľavnené) a pre 2 až 4 pásma (vzdialenosť 3 - 34 km) bude zľavnené cestovné vo výške 1 €.

Súčasne prichádza k zvýšeniu evidenčného cestovného pre občanov nad 70 rokov (v prípade ak nevyužívajú preukaz na bezplatnú prepravu), ktoré sa zvyšuje z doterajších 0,25 € na 0,50 € pre celú sieť TEŽ a OŽ.

Ceny zľavnených časových sieťových a SMS lístkov zostávajú nezmenené.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.