Premávka historických tatranských električiek počas leta (18.6. - 4.9.2022)

Počas leta bude vo Vysokých Tatrách každú sobotu a nedeľu premávať z Popradu cez Starý Smokovec do Tatranskej Lomnice, resp. na Štrbské Pleso historická tatranská električka. Z dôvodu poruchy električky Ganz "Kométa" bude dočasne v sobotu aj v nedeľu premávať historická električka EMU 89.0 "Trojča". Po oprave by sa na trať mala vrátiť počas nedieľ električka "Kométa".

Každú sobotu od 18. júna do 3. septembra 2022 historická električka premáva po trase Poprad - Starý Smokovec - Poprad - Starý Smokovec - Štrbské Pleso - Starý Smokovec - Poprad podľa cestovného poriadku.

Každú nedeľu do 4. septembra 2022 historická električka premáva po trase Poprad - Starý Smokovec - Tatranská Lomnica (3x) - Starý Smokovec - Poprad podľa cestovného poriadku.

Cestovné v úsekoch Poprad - Starý Smokovec / Starý Smokovec  - Štrbské Pleso / Starý Smokovec - Tatranská Lomnica je 4 € pre osoby nad 15 rokov, 2 € pre deti 6 - 15 rokov. Deti do 6 rokov bez nároku na sedadlo v sprievode platiaceho cestujú zadarmo. Cestovné lístky predáva sprievodca električky pred električkou, alebo v električke. K dispozícii je aj predaj lístkov cez internet na stránke www.tatranskaelektricka.sk.

Premávku historickej električky zabezpečuje Občianske združenie Veterán klub železníc Poprad.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.