Regionálny autobus medzi Popradom a Zakopaným toto leto premávať nebude

Medzi slovenskou a poľskou stranou Vysokých Tatier premáva denne jeden pár spojov diaľkovej linky.

Poľský dopravca Strama, ktorý do roku 2020 prevádzkoval sezónnu autobusovú linku medzi poľským mestom Zakopané a slovenským Popradom, na svojej internetovej stránke informuje, že v lete 2022 táto linka premávať nebude. Dôvodom je podľa dopravcu nepriaznivá medzinárodná situácia. Autobus naposledy premával v júli 2020, kedy bola jeho prevádzka z dôvodu pandémie koronavírusu zastavená a premávka nebola obnovená ani v roku 2021.

V súčasnosti je možné medzi slovenskou a poľskou stranou Vysokých Tatier využiť diaľkovú medzinárodnú autobusovú linku Poprad - Wroclaw dopravcu Flixbus Polska. Na tejto linke premáva denne jeden pár spojov, ktoré premávajú aj cez Zakopané. Na slovenskom území spoje zastavujú aj na zastávkach v Tatranskej Javorine, Tatranskej Lomnici a Starom Smokovci. Časové polohy spojov však neumožňujú využiť ich na denný výlet do Zakopaného (bez prenocovania).

Z Popradu autobus odchádza o 15:40 s príchodom do Zakopaného o 17:40, späť do Popradu autobus odchádza zo Zakopaného o 12:30 (príchod 14:50). Cestovné medzi Popradom a Zakopaným dopravca uvádza vo výške 5,99 € (stav k máju 2022). Dopravca tiež ponúka možnosť rezervácie miesta v autobuse na svojej webstránke v cene 1,49 - 2,99 €.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.