Popradská MHD s ďalšími novými autobusmi Mercedes-Benz

Cestovanie popradskou MHD bude opäť o niečo komfortnejšie.

Mesto Poprad a dopravca Slovenská autobusová doprava Poprad predstavili 31. januára 2022 ďalšie štyri nové nízkopodlažné autobusy pre mestskú hromadnú dopravu. Po nedávnej obnove vozidlového parku šesticou 12-metrových autobusov Mercedes-Benz Citaro C2 dopravca tentokrát zakúpil kratšiu verziu týchto autobusov - 10,6-metrové dvojdverové vozidlá Citaro K.

Autobusy sú vybavené naftovým motorom spĺňajúcim emisnú normu Euro 6, moderným informačným a tarifným systémom, Wi-Fi pripojením či celovozidlovou klimatizáciou. Pri dverách nechýbajú dávkovače dezinfekčného prostriedku na ruky.

Zaradením nových autobusov sa definitívne skončila éra autobusov Troliga Bus v popradskej MHD, z ktorých posledné vozidlá dojazdili v roku 2021. V druhej polovici roka 2022 je plánované dodanie ďalších štyroch nových autobusov Citaro K.

„Ľudia dnes majú vyššie nároky na komfort pri cestovaní, preto pozorne počúvame potreby našich zákazníkov. Teší nás, že tieto požiadavky verejnosti vníma rovnako aj vedenie mesta a pri modernizácií vozidiel v MHD cestujúcim vychádzame spoločne v ústrety. Túto spoluprácu si veľmi ceníme,“ uviedla riaditeľka spoločnosti Slovenská autobusová doprava Poprad Marianna Krajčová Gočová pri príležitosti predstavenia nových vozidiel.

„Sme jedna z najlepších MHD na Slovensku a mnohí kolegovia z iných miest a okresov nám závidia. Pred dvomi týždňami sme spustili MHD pre zamestnancov nemocnice zadarmo a z prvých štatistík vieme, že tento krok priniesol svoje ovocie. Za 14 dní sme prepravili 800 zamestnancov," doplnil vedúci organizácie dopravy SAD Poprad Róbert Nagy.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Dispecer #7:
Oficialny stav je 22 vozidiel + mimo toho su aktualne este 3 nahrady (Jest, Atak, Crossway).
Reakcia na: TeBeCe #5:
Koľko je vlastne dnešná výprava a cieľový stav počtu vozidiel na MHD PP? Keď teraz pozerám do katalógu, 25 vozidiel bude asi priveľa aj na výpravu a zálohy na potreby Popradu, či?
Reakcia na: irizar #4:
Ja som myslel, že narážaš LEN na zmeny vo vozidlovom parku, lebo mať moderný vozidlový park dnes by už mala byť samozrejmosť. Pravdupovediac, chcel som slovo 'málo' dať do úvodzoviek, iba som ich v rýchlosti na mobile nejako zabudol vložiť, keď som písal svoj komentár.

Áno, v Poprade urobili kus dobrej roboty a vidieť to až tak, že to vyzerá na taký malý ostrovček pozitívnej deviácie. 🙂 Mňa len mrzí, že stále sú aj u nás iné samosprávy, ktoré na zvyšovanie užitočnosti služby, ktorú objednávajú / poskytujú už akosi rezignovali a ani takýto príklad ako je Poprad ich nenakopne k zmene.
V oktobri tohto roku su planovane dalsie 4 male Citara
Reakcia na: Dispecer #3:
Co ja viem, nepovedal by som, ze pocas dvoch rokov obnovit vozovy park, komplet prekopat linkove vedenie, grafikony aj vzoraky a znatelne navysit vykony je zrovna malo...
Reakcia na: irizar #1:
Ako málo stačí... 🤷‍♂️
Reakcia na: irizar #1:
Tak pokiaľ je "vedúci organizácie dopravy" Róbert Nagy tu dlhoročne známy "1018" z Košíc, tak aspoň vidno, že vplyv šotoušov na kvalitu MHD na Slovensku je prevažne pozitívny.
"Sme jedna z najlepších MHD na Slovensku a mnohí kolegovia z iných miest a okresov nám závidia."

Keby toto SAD PP prehlasila este pred dvomi rokmi, asi by som prerehotal k mrtvici. Ale teraz...no, v podstate ano.