Zavedenie bezplatného cestovania MHD pre zamestnancov Nemocnice Poprad (od 17.1.2022)

Bezplatné cestovanie bude platiť do odvolania.

Mesto Poprad spolu s dopravcom SAD Poprad umožnia od 17. januára 2022 bezplatné cestovanie na linkách MHD Poprad pre všetkých zamestnancov Nemocnice Poprad. Výhoda sa bude týkať zdravotníkov aj ostatného personálu uvedenej nemocnice.

Bezplatné cestovanie všetkými linkami MHD bude poskytované na základe zamestnaneckého preukazu, po predložení ktorého vydá vodič autobusu cestujúcemu evidenčný lístok v nulovej cene.

„Sú to naši kolegovia z prvej línie. Pandémia nás všetkých vyčerpáva už takmer 2 roky. Musíme držať spolu a pomáhať si, kým toto rizikové obdobie neskončí. Preto sme radi, že spolu so zástupcami Mesta Poprad máme možnosť zdravotníkom poďakovať aj prostredníctvom bezplatnej MHD. Prepraví sa nám tak viac cestujúcich, čo je ekologickejšie. Mesto Poprad ako jediné na Slovensku zvýšilo počas pandémie výkon mestskej dopravy o 30 percent, čo nie je málo. Ponuka našej MHD je široká, máme nové autobusy a v blízkej budúcnosti nás čakajú ďalšie 4 nové kusy," uviedla generálna riaditeľka SAD Poprad, Marianna Gočová Krajčová.

Mesto Poprad by chcelo výhľadovo zaviesť bezplatnú MHD pre všetkých obyvateľov Popradu od septembra tohto roka. „Tak ako som vo svojom volebnom programe sľúbil, pokiaľ sa mesto nedostane do nepredvídaných finančných problémov a návrh schvália aj poslanci mestského zastupiteľstva, bude MHD pre všetkých obyvateľov nášho mesta zadarmo. Vydané im budú karty v cene 5 eur na 5 rokov. Investovali sme do autobusov nemalé finančné prostriedky a navyše chceme naše mesto posúvať k zelenšej budúcnosti,“ povedal primátor Popradu.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.