Historická električka EMU 89.0003 bude zrekonštruovaná v Bratislave

Priestory pre jej opravu poskytne Dopravný podnik Bratislava.

Občianske združenie Veterán klub železníc Poprad podpísalo v januári 2021 s bratislavským dopravným podnikom zmluvu o spolupráci, ktorá umožní občianskemu združeniu vykonať renováciu historickej električky EMU 89.0003 v bratislavských dielňach DPB. Dopravný podnik poskytne združeniu priestory na opravu električky vo vozovni Jurajov dvor, pričom opravu vozidla budú vykonávať pracovníci VKŽ. Združenie má tiež zabezpečiť prepravu električky a materiál potrebný pre jej opravu.

Električka EMU 89.0003, ktorá bola z prevádzky odstavená v roku 2006, je druhá z dvoch zachovaných vozidiel tohto typu. Prvá z nich, EMU 89.0009, po obnove vonkajšieho náteru jazdí od roku 2018 vo Vysokých Tatrách na príležitostných nostalgických jazdách.

Aktualizácia: Električka bola do dielní DPB v bratislavskom Jurajovom dvore privezená po železnici (na vagónoch) dňa 1. marca 2021.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Dobre. Nech sa história zachová. V prípade núdze poslúži aj ako záložné vozidlo
ožije nám po 100 rokoch vlečka do DP cez tepláreň.....????
Čo by sa muselo upraviť, aby sa vedela pohnúť na 600 V?
Iba tam skúšobne po areáli depa (pokial by si poradila s železničným profilom kolies).