Bezplatná MHD v Poprade počas Európskeho týždňa mobility (16. - 22.9.2020)

Mesto v najbližšom čase pripravuje aj zlepšenie mestskej hromadnej dopravy.

Do tohtoročného Európskeho týždňa mobility, ktorý bude prebiehať od 16. do 22. septembra 2020 sa opäť zapojí aj mesto Poprad s cieľom podpory a propagácie trvalo udržateľnej mobility.

Znížiť počet áut na cestách v meste môže mestská hromadná doprava, pri ktorej jeden autobus nahradí desiatky áut. Samospráva mesta Poprad sa preto rozhodla v spolupráci s dopravcom SAD Poprad poskytnúť obyvateľom a návštevníkom Popradu možnosť bezplatného cestovania linkami MHD pre všetkých od 16. do 22. septembra 2020.

Mesto tiež ponúka obyvateľom a návštevníkom mesta možnosť vyskúšať si mestský systém zdieľaných bicyklov a to prostredníctvom 5 hodín bezplatného používania bicyklov denne od 16. do 22. septembra 2020. Podmienky využitia tento akcie sú zverejnené na stránke mesta.

Pre najmenších ponúka Mestská informačná kancelária možnosť bezplatného vozenia sa na šľapacích retro autíčkach a odrážadlách počas celého týždňa od 16. do 22. septembra.

V rámci podpory trvalo udržateľnej dopravy pripravuje mesto Poprad v najbližšom čase aj výraznejšie skvalitnenie mestskej hromadnej dopravy, rozšírenie počtu spojov, skrátenie intervalov na linkách a nasadenie nových vozidiel. Mesto tiež pokračuje v budovaní a prípave nových cyklochodníkov. Systém zdieľaných bicyklov sa v tomto roku rozšíri zo 65 na 85 bicyklov. Samospráva pokračuje aj vo zvyšovaní bezpečnosti peších natieraním priechodov pre chodcov reflexnými farbami a inštaláciou výstražných svetiel pre priechodmi.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.