Ďalšie autobusy Mercedes-Benz Citaro pre popradskú MHD

Tentokrát pôjde o úplne nové vozidlá.

Po nedávno sprevádzkovaných dvoch jazdených autobusoch Mercedes-Benz Citaro bude vozidlový park popradskej MHD v krátkom čase obnovený ďalšími vozidlami tohto typu. Tentokrát dopravca SAD Poprad zakúpil úplne nové autobusy Mercedes-Benz Citaro C2. Šesť vozidiel v modro-bielych popradských farbách sa aktuálne už nachádza v Bratislave, kde budú vybavené informačným a tarifným systémom. Celkovo by podľa zmluvy o výkonoch vo verejnom záujme malo byť k 1. januáru 2021 do MHD Poprad zaradených šesť nových autobusov, ktoré nahradia šesticu starších vozidiel. Cena jedného nového vozidla by mala byť 305 004 €.

Poprad tak bude prvým mestom na Slovensku, ktoré bude v MHD prevádzkovať autobusy Mercedes-Benz Citaro v najnovšej generácii s motormi spĺňajúcimi emisnú normu Euro 6, keďže tieto vozidlá zatiaľ v rámci Slovenska neprevádzkuje žiadne iné mesto.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Vcera som ich videl na R1 pred TT. Necakal som, ale ze skoncia na Slovensku. Konecne sa zacali kupovat aj normalne autobusy. 😃