Letná premávka cezhraničnej autobusovej linky do Zakopaného (3.7. - 29.9.2020)

Autobusové spojenie poľskej a slovenskej strany Vysokých Tatier bude v lete opäť v prevádzke.

Od 3. júla do 29. septembra 2020 bude opäť v prevádzke cezhraničná autobusová linka 706910 Poprad - Zakopané poľského dopravcu Strama. Autobusová linka spája turistické centrá na slovenskej a poľskej strane Vysokých Tatier. V dôsledku obmedzení na hraniciach z dôvodu koronakrízy obnovuje poľský dopravca v tomto roku premávku linky o niečo neskôr než v predchádzajúcich rokoch.

Zmenou v tejto sezóne je premávka cez hraničný priechod Podspády - Jurgów, keďže pre uzáveru mosta nebude môcť autobus premávať cez Lysú Poľanu. Zastávky Lysá Poľana a Tatranská Javorina nebudú v tomto roku obsluhované. V Poprade autobus zastavuje na autobusovej stanici na nástupišti č. 4, v Zakopanom na novej autobusovej stanici na nástupišti č. 11 (v susedstve železničnej stanice PKP) i na ďalších miestnych zastávkach.

Pre návštevníkov slovenskej strany Vysokých Tatier, ktorí si chcú spraviť výlet na poľskú stranu do Zakopaného, je výhodný v lete najmä ranný spoj o 8.50 z Popradu a popoludňajší spoj o 16.00 zo Zakopaného do Popradu. Kompletný cestovný poriadok tejto linky nájdete aj na našich stránkach. Rovnako bude možné spoje vyhľadať cez Plánovač cesty, aj v kombinácii s MHD Poprad a tatranskými električkami.

Cestovné lístky je možné zakúpiť u vodiča autobusu, prípadne online na stránke dopravcu Strama (online zakúpené cestovné lístky je potrebné si vytlačiť).

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.