Zmena cestovných poriadkov tatranských železníc (od 15.12.2019)

Nové cestovné poriadky obsahujú len drobné posuny niektorých spojov.

Ilustračné foto © Duški Kubov

Od 15. decembra 2019 vstupujú do platnosti nové cestovné poriadky vlakov na tatranských elektrických železniciach, ozubnicovej železnici a motorovom vlaku cez Studený Potok. Na linkách 182 183 184 a 185 prichádza len k drobným posunom niektorých časov odchodov spojov. Počty vlakov a intervaly spojov zostávajú nezmenené.

Návštevníci Vysokých Tatier, ktorí prichádzajú rýchlikmi v smere z Bratislavy a Žiliny, môžu využiť prípoje ozubnicovej železnice v stanici Štrba smer Štrbské Pleso s následným prestupom na električku zo Štrbského Plesa smer Starý Smokovec. Pri ceste do Tatranskej Lomnice je možné využiť v stanici Poprad-Tatry prípoje (prestupný čas do 6 minút) motorového vlaku na trati 185 smer Kežmarok s následným prestupom v Studenom Potoku na vlak do Tatranskej Lomnice.

Pre návštevníkov Vysokých Tatier prichádzajúcich od Košíc sú zabezpečené prípoje tatranskej elektrickej železnice trate 183 v stanici Poprad-Tatry smerom do Starého Smokovca a na Štrbské Pleso. V Starom Smokovci je možné prestúpiť na električku do Tatranskej Lomnice. Pri ceste na Štrbské Pleso je možné v smere od Košíc prestúpiť aj na ozubnicovú železnicu v stanici Štrba.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.