Zrušenie sprievodcov na trati Tatranská Lomnica - Studený Potok (od 9.6.2019)

Na trati 185 je v uvedenom úseku zavedený samoobslužný výpravný systém známy z tatranských električiek.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zavádza od 9. júna 2019 na železničnej trati 185 v úseku Studený Potok - Tatranská Lomnica samoobslužný výpravný systém (SVS). Pri tomto systéme cestovné lístky vo vlaku nekontroluje (a tiež nepredáva) sprievodca, ale cestujúci nastupuje do vlaku s vopred zakúpeným cestovným lístkom, pričom v prípade papierového lístka si ho cestujúci musí označiť v označovači lístkov (rovnako ako v tatranských električkách). Neoznačený cestovný lístok sa považuje za neplatný.

Pre cestujúcich s nárokom na bezplatnú prepravu zavedením samoobslužného výpravného systému odpadá potreba zadováženia si cestovného lístka na bezplatnú prepravu. Svoj nárok preukazujú v prípade kontroly revízorom platným preukazom na bezplatnú prepravu. Toto však platí len v úseku Tatranská Lomnica - Studený Potok. Pri prestupe na vlaky trate 185 v Studenom Potoku smer Poprad, alebo Kežmarok platia štandardné podmienky ako v bežných vlakoch (v nich budú naďalej sprievodcovia).

"Cieľom zavádzania SVS je snaha preniesť zodpovednosť za cestovanie s platným cestovným lístkom na cestujúceho, zvýšiť dopravnú efektivitu traťového úseku, zlepšiť konkurencieschopnosť ZSSK na trhu a efektívnejšie využívanie pracovného času rušňovodiča a vlakového personálu ZSSK," uviedol Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko.

Pripomíname, že cestovné lístky na vlak je možné zakúpiť si vo všetkých pokladniciach ZSSK, v samoobslužných automatoch na staniciach Poprad-Tatry, Starý Smokovec a Tatranská Lomnica, elektronicky cez SMS, mobilnú aplikáciu alebo internet, prípadne u rušňovodiča.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.