Bezplatné cestovanie tatranskými električkami s Tatry Card (1.5. - 30.11.2019)

Tatry Card slúži aj ako vlakový sieťový cestovný lístok vo Vysokých Tatrách.

Tatranská zľavová karta Tatry Card umožňuje v období od 1. mája do 30. novembra 2019 svojim držiteľom bezplatné neobmedzené cestovanie na tratiach Tatranskej elektrickej železnice, na Ozubnicovej železnici a železničnej trati Tatranská Lomnica - Studený potok - Poprad-Tatry, t.j. na tratiach 182, 183, 184 a 185.

Od roku 2018 má Tatry Card formát virtuálnej karty s QR kódom, ktorú si jej držiteľ uloží do mobilného telefónu a týmto kódom sa bude v prípade potreby preukazovať. V prípade potreby môže záujemca namiesto digitálnej karty získať vytlačený QR kód na papieri, ktorým sa bude preukazovať.

Zľavovú tatranskú kartu môžu návštevníci regiónu Vysokých Tatier získať za 4, resp. 5 € vo vybraných ubytovacích zariadeniach vo Vysokých Tatrách a v ich podhorí. Tatry Card platí ako sieťový cestovný lístok na uvedených tratiach počas doby platnosti karty (do 24. h posledného dňa platnosti karty), ktorá predstavuje dĺžku ubytovania. Platnosť karty je obmedzená na maximálne 3 noci (4 dni), pri dlhšom pobyte ubytovacie zariadenie musí predĺžiť platnosť karty za rovnaký poplatok. V rámci karty je zahrnuté aj horské poistenie Generali.

Pri kontrole revízorom je potrebné okrem platnej Tatry Card (QR kódu) predložiť aj preukaz totožnosti, resp. preukaz s fotografiou a dátumom narodenia v prípade detí od 6 do 15 rokov. Ak je držiteľ Tatry Card zároveň držiteľom preukazu ZSSK na bezplatné cestovanie a uviedol túto skutočnosť pri registrácii Tatry Card, je povinný predložiť pri kontrole aj tento preukaz, v opačnom prípade bude považovaný za cestujúceho bez platného cestovného lístka.

Tatry Card neplatí ako cestovný doklad na príležitostných jazdách historických električiek na trati Tatranských elektrických železníc.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.