Premávka cezhraničnej autobusovej linky do Zakopaného v sezóne 2017 (16.6. - 15.10.2017)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Jediné autobusové spojenie poľskej a slovenskej strany Vysokých Tatier bude v prevádzke opäť počas letnej sezóny.


Ilustračné foto © Matej Kavacký


Od 16. júna do 15. októbra 2017 bude opäť v prevádzke cezhraničná autobusová linka Poprad - Zakopané poľského dopravcu Strama. Táto cezhraničná autobusová linka v súčasnosti predstavuje jediné spojenie verejnou hromadnou dopravou medzi slovenskou a poľskou stranou Vysokých Tatier.

Pre návštevníkov slovenskej strany Vysokých Tatier, ktorí si chcú spraviť výlet na poľskú stranu do Zakopaného, je výhodný v lete najmä ranný spoj o 8.50 z Popradu a popoludňajší spoj o 16.05 zo Zakopaného do Popradu. Kompletný cestovný poriadok tejto linky nájdete aj na našich stránkach.

V Poprade autobus zastavuje na autobusovej stanici na nástupišti č. 4, v Zakopanom na novej autobusovej stanici na nástupišti č. 11 (v susedstve železničnej stanice PKP). V tejto sezóne nebudú autobusy obsluhovať zastávku Poronin - Dom kultury a navyše budú premávať cez obec Murzasichle.

Upozornenie: Z dôvodu častých dopravných zápch môžu niektoré spoje (najmä o 9:05 a 11:05 zo Zakopaného) vynechať zastávky Lysá Poľana a Tatranská Javorina. Obmedzenie sa netýka spojov o 6:05 zo Zakopaného a spojov o 16:50 a 17:50 z Popradu.


6.6.2017
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.