Mal som možnosť povoziť sa testovacími Volvami, tak tu sú moje dojmy:
-na prvý pohľad sú vozidlá vo výbornom stave, motoricky sa zdajú byť dobré (toto ako laik neposúdim), jazda bola svižná
-majú viacero technických vymožeností, nie bežných v našich končinách:
-snímanie priestoru 2.-4. dverí a zobrazovanie situácie na monitoroch nad vnútorným spätným zrkadlom vodiča je až prekvapujúco funkčné a zjednodušuje prácu vodičovi, nehovoriac o zvýšenej bezpečnosti pre cestujúcich
-vodič neovláda zvukovú signalizáciu pred zatváraním dverí (zvonenie), tá sa zapína automaticky iba v prípade, že v blízkosti dvier stojí cestujúci
-2.-4. dvere sú predsuvné, ak boli otvorené dopytom, zatvárajú sa automaticky, inak zatváranie ovláda vodič
-vozidlá sú plne klimatizované; napriek spochybňovaniu tohto riešenia viacerými DP potvrdzujem, že vo voze bolo veľmi príjemne napriek sparnému letnému počasiu, ktoré v piatok panovalo
Summa summarum z môjho pohľadu výborné vozidlá. Myslím si, že by bolo výhrou pre Nitru, keby sa ich kúpila.
-na prvý pohľad sú vozidlá vo výbornom stave, motoricky sa zdajú byť dobré (toto ako laik neposúdim), jazda bola svižná
-majú viacero technických vymožeností, nie bežných v našich končinách:
-snímanie priestoru 2.-4. dverí a zobrazovanie situácie na monitoroch nad vnútorným spätným zrkadlom vodiča je až prekvapujúco funkčné a zjednodušuje prácu vodičovi, nehovoriac o zvýšenej bezpečnosti pre cestujúcich
-vodič neovláda zvukovú signalizáciu pred zatváraním dverí (zvonenie), tá sa zapína automaticky iba v prípade, že v blízkosti dvier stojí cestujúci
-2.-4. dvere sú predsuvné, ak boli otvorené dopytom, zatvárajú sa automaticky, inak zatváranie ovláda vodič
-vozidlá sú plne klimatizované; napriek spochybňovaniu tohto riešenia viacerými DP potvrdzujem, že vo voze bolo veľmi príjemne napriek sparnému letnému počasiu, ktoré v piatok panovalo
Summa summarum z môjho pohľadu výborné vozidlá. Myslím si, že by bolo výhrou pre Nitru, keby sa ich kúpila.
Vladimír
Re #9337 office: Stačí pozrieť do štatistiky tu na iMHD. Priemerný vek autobusov je v Nitre 13 rokov, v Bratislave 12 rokov. Čiže nič moc rozdiel. Zato si dovolím tvrdiť, že stav autobusov (pocitová stránka pre cestujúceho) je výrazne lepší v Nitre. Nie všetky naše autobusy sú síce výstavné kusy, ale v porovnaní s nimi nemalú časť bratislavskej flotily možno označiť za vraky,