Sorry, ale vôbec som nepochopil, čo si to tu posplietal. Aký kupón k električenke sa označuje v strojčeku?
Električenku si, mimochodom, môže kúpiť KTOKOĽVEK.
Podľa mňa by sa dalo urobiť aj toto - 1 týždeň by boli trolejbusy zadarmo, veď predsa pri tých "ziskoch" čo má dpm teraz by im to až tak hádam nevadilo. Každopádne bežný občan si tie 2-3 minúty na trolejbus počká aby šiel zadarmo. Ďalší typ akcie by mohol byť cestovanie zadarmo po preukázaní sa čipovou kartou dpmbb, resp. za korunu z ČK. Tieto veci by sa mohli koordinovať tak aby si počas prvého, druhého týždňa všetci kúpili kartu a potom keď budú mať kartu tak prečo by trolejbusom nešli?
Ďalej by som odporúčal zaviesť mesačníky od 1.1.08 s tým, že by platili aj počas decembra na tých linkách ktoré zatial pôjdu.
Je aj možnosť žeby sa trolejbusy polepili reklamami (dáke 2-3) že v tomto trolejbuse cestujete zadarmo alebo za korunu s dopr. kartou.
Myslím že keby dačo z tohto urobili, tak by boli bryndziari v takej strate, žeby to hádam aj zabalili.
Tiež by sa hodili dáke tie populistické vyjadrenia a pekne vyzerajú čísla s odbornými termínmi, ktoré ľudí vždy fascinovali (t.j. použiť na bryndziarov ich vlastné zbrane).
Možnonstí sa núka skutočne veľa, len netreba spať, ale treba KONAŤ!!!
http://imhd.sk/bb/index.php?w=213621323033ef393621323033ef1f&id=5216 Plne súhlasím aj tak robím, ale drvivej väčšine ľudí ide o to, koľko zaplatia za cestu. Takže im je jedno, že autobus je z ekologického hľadiska väčší znečisťovateľ ako trolejbus. To je ale typická vlastnosť Slovákov, že keď je niečo lacnejšie, je to automaticky lepšie. Tu je dôkaz, že to tak nie je. Určite je to dobrý argument s ekológiou, ale pre cestujúcich je dôležitejšia cena (druhá vec je, že taká cena CL, aká je na X3 a X9, nemá čo byť, nakoniec, ani linky X3 a X9 tam nemajú čo robiť). Ja by som skôr odštartoval kampaň typu, že SAD ZV kopíruje linky trolejbusov namiesto toho, aby voľné autobusy posilnili linky do ostatných mestských častí (Podlavice, Sásová,...). Napríklad: Napriek tomu, že DPM spustil 10.11. prevádzku trolejbusových liniek 3 a 5, SAD ZV na túto situáciu zareagoval vytvorením liniek, ktoré kopírujú trolejbusové a zbytočne zvyšujú prepravnú kapacitu na ťahu Roosevelt. nem. Vozovňa/Tesco. Rovnako sa pravdepodobne zachová aj po spustení ostatných trolejbusových liniek, z čoho vyplýva, že obyvatelia Radvane a Fončordy budú mať nadštandardnú obsluhu MHD, kým ostatné mestské časti budú mať obsluhu MHD aj naďalej na rovnakej - nedostatočnej úrovni. atď. Teraz to možno ešte tak vypuklé nie je (lebo L3+5 a X3+9 obchádzajú centrum, nie sú ľuďom až tak na očiach), ale ak po spustení všetkých liniek zrazu z Nám. slobody bude chodiť každú chvíľu poloprázdny bus+trolej na smer Fončorda či Radvaň, chcem vidieť tie reakcie. Zatiaľ čo Sásovčania alebo Podlavičania budú mrznúť a čakať kedy príde ich spoj, do ktorého sa možno natlačia, obyvatelia Radvane si budú môcť ešte aj sadnúť... Som zvedavý, čo začnú vraviať ľudia zo Sásovej, ktorí už dnes na MHD nadávajú. Bryndza to doženie do takej absurdity, že sa pomaly potopí sama... ?
Môze to byt preklep, ale kludne aj nie, totiz to je spôsob ako osklbat co najviac turistov, a tych je v Prahe neurekom, nasinec ma legitku s kuponom, ku ktorej sa da kludne kupit aj casovy listok(kde sa dal zvolit zaciatok plynutia doby platnosti oznacenim v strojceku), nemusi to byt klasicky kupon, no a tam uz tie ceny vychadzaju podstatne inak. Co ja viem, ak sa chce niekto zdrzat v Prahe dlhsie, oplati sa mu vybavit legitku, po predlozeni obcianskeho vydavaju aj Slovakom, neviem ako je to s ostatnymi narodmi, ale v ramci EU to bude asi stejne. Ale taky Nemec, alebo Anglican, ktory je tam iba na skok, sa nebude kvôli "par stovkam" navyse, unuvat vybavovat legitku. Cize jednoznacne to asi bude namierene voci tejto casti turistov. ? Aj zrusenie 7-dnovych a 15-dnovych listkov tomu nasvedcuje, tam bol doteraz rozdiel fakt motivacny(iba 40 Kc, resp. 60 medzi 3-dnovym a 7-dnovym).
Jo holt vole, metropole.. ?
V tom odkaze ma zaujalo, že kým 24-hodinový lístok (na 1 deň) bude v Prase stáť 100 Kč, tak päťdenný bude za 500 Kč. Nechápem zmysel takého lístka. Ešte lepšie vyznieva trojdenný lístok za 330 (!) Kč. Dúfam, že ide o nejaké chyby, inak mi to začína pripomínať cenovú politiku ukrajinských železníc ?
odpoveď je jediná. Žiaľ, treba konštatovať, že v tomto prípade aktívnu legitimáciu má DPMBB, avšak neviem prečo ešte nežalujú - to poviem rovno, je pre mňa ako právnika veľkým sklamaním.
A je toho viac, kde by sa dalo uspieť, len treba niečo aj robiť okrem pridania pár príspevkov na fórum a na stránku...žiaľ, možno je to práve obraz toho, kto je vo vedení /podľa ORSR mi už z toho nie je až tak na grc ako do 03.08.2007/.
Preto aj ja vyzývam Dopravný podnik mesta Banská Bystrica, a.s., nech sa už konečne spamätá a začne si svoje práva brániť riadne, lebo tým vlastne sa mrhá peňazí nás všetkých, čo idú na dotáciu...
Očividné to je, ale skús to dokázať tak, aby to obstálo pred súdom. Nič na svete by som nevidel radšej ako keby Mr. Murgaš dostal to, o čo si už dlho koleduje, ale tak skoro sa asi nedočkám...
Ja som myslel, že na dva doporučené listy a sťažnosť mi nebolo odpovedané §49(a nie ohľadom dopravy) a prokurátorka napísala, čo napísala. Ak sa mi bude chcieť nájsť tie potvrdenia, tak na tomto ministerstve ma ešte nepoznajú. Dik ?
Inak v tomto prípade je to tiež boj s veterným mlynom (Murgaš).
PS: volajú ma Don Chichqot.
O tomto tvrdení dosť pochybujem, každá štátna inštitúcia má nejaký kontrolný orgán, ktorému podlieha. Mám pocit, že v tomto prípade to bude nejaké ministerstvo.
Nehnevaj sa na mňa, ale už aj mne pripadáš ako nejaký mongol. Nechápeš, že nejaký vytlačený lístoček nie je to isté, ako keď ti vlastnoručne podpíšem súhlas, že môžeš pracovať s mojimi osobnými údajmi?
Choď si kdekoľvek vybaviť trebárs len nejakú kartu na zľavy, alebo čokoľvek iné, kde musíš udávať svoje meno a adresu. Na každej žiadosti nájdeš poznámku o tom, že súhlasíš so spracovaním osobných údajov a žiadosť podpisuješ vlastnoručne. Prečo? Pretože zo zákona vyplýva, že sa to tak musí robiť.
skdoa v nedelu pecem v robote.
BTW to stretko 29 decembra co sa spominalo. Mam taky napada ze by sme sa netradicne stretut na zeleznicnej a prevezeme 7 cez foncordu. V ten den bude zacinat.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Patriot
Ďalej by som odporúčal zaviesť mesačníky od 1.1.08 s tým, že by platili aj počas decembra na tých linkách ktoré zatial pôjdu.
Je aj možnosť žeby sa trolejbusy polepili reklamami (dáke 2-3) že v tomto trolejbuse cestujete zadarmo alebo za korunu s dopr. kartou.
Myslím že keby dačo z tohto urobili, tak by boli bryndziari v takej strate, žeby to hádam aj zabalili.
Tiež by sa hodili dáke tie populistické vyjadrenia a pekne vyzerajú čísla s odbornými termínmi, ktoré ľudí vždy fascinovali (t.j. použiť na bryndziarov ich vlastné zbrane).
Možnonstí sa núka skutočne veľa, len netreba spať, ale treba KONAŤ!!!